آتش سوزی الحدیده توسط ائتلاف سعودی بیش از ۵۰ بار نقض شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی به نقض توافق آتش بس در الحدیده ادامه می دهد. عربستان سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ بار توافق آتش بس با الحدیده را نقض کرده است.

به گزارش رسانه های یمنی، بر اساس گزارش ها، ائتلاف سعودی توافق آتش بس در الحدیده را نقض کرده و پهپاد شناسایی این رژیم بر فراز این استان به پرواز درآمد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی در حال نقض توافقنامه های آتش بس در سایر استان های یمن است. پیشتر علی الکهوم، یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن به العهد هشدار داده بود که عربستان سعودی به نقض آتش بس ادامه خواهد داد.

وی تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن هرگز این تجاوزات را نادیده نخواهند گرفت و گزینه های زیادی در قبال نقض مکرر توافق آتش بس توسط عربستان وجود دارد. الکهوم افزود: نیروهای مسلح یمن یک سلاح راهبردی ساخته اند که در صورت ادامه تجاوزها می تواند علیه عربستان سعودی استفاده شود.

یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله تاکید کرد که ائتلاف متجاوز از ابتدا به توافق آتش بس پایبند نبوده و همواره آن را نقض کرده است. توافق آتش بس در درجه اول در مورد مسائل بشردوستانه حاصل شد، اما عربستان سعودی همه مسائل را مسدود کرده و مانع از موفقیت تلاش های بین المللی و منطقه ای شده است.