آخرین اخبار اربعین امروز ۲۶ شهریور


آخرین اخبار سفر تجارت نیوز اربعین این خبر را بخوانید.

خسروی به بیش از ۱۲۰ مجروح بر اثر گرمازدگی در مرز کمک کرد.

محمدی رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه:

زائران اربعین امروز پس از خروج از مرز خسروی به بیش از ۱۲۰ مصدوم بر اثر گرمازدگی در نقطه صفر مرزی خسروی کمک کردند.

مرکز فرماندهی و هماهنگی عملیات مرزی خسروی از تجمع زائران اربعین حسینی در نقطه صفر مرزی خبر داد.

به مرز نیایید

به گفته رئیس ستاد صداوسیما اربعین وی گفت: به شهروندانی که هنوز حرکت نکرده اند اکیدا توصیه می شود از آمدن به مرز خودداری کنند.

عراق با پیشنهاد ایران برای تسریع تردد زائران موافقت کرد

وزیر کشور گفت: تسریع در تردد زائران ایرانی یکی از موضوعاتی بود که با طرف عراقی مورد بحث قرار گرفت که در این راستا از عراق خواستیم این موضوع را تسریع کند و آنها هم برای چاره اندیشی موافقت کردند. کار با فرمول پیشنهادی سریعتر انجام می شود.

آگهی شعب نگهبانی بانک فروش ارز اربعین در ایام تعطیل

به نقل از اقتصاد آنلاین; فروش ارز به زائران اربعین تا ۵ شهریور ادامه داشت و ۱۲۵ شعبه منتخب این بانک در روزهای هفته تا ساعت ۱۸ آماده فروش ارز به زائران اربعین و در روزهای آخر هفته نیز ۳۹ شعبه در کاشیکی هستند.

همچنین به نفع گروه و خانوارهای ثبت نام شده در سامانه سماح، اطلاعات اعضای خانوار در سامانه مربوطه ثبت می شود که پس از تایید هویت، ارز به فروش می رسد و به یکباره به سرپرستان خانوار ارائه می شود. .

بانک صادرات از طریق ۱۲۵ شعبه منتخب خود در سراسر کشور تا سقف ۱۰۰ دلار و تمامی شعب صرافی سپهر ۱۰۰ دلار یا معادل ۱۵۰۰۰۰ دینار عراق را با نرخ های مناسب برای زائران اربعین حسینی ارائه می کنند.

حسینی از خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زائران خبر داد

به گزارش ایسنا، اپراتورهای تلفن همراه پیش از این به کسانی که قصد حضور در راهپیمایی را دارند خدمات رسانی کرده اند. اربعین و اکنون آخرین خدمات خود را برای زائران اعلام کرده اند. در همین راستا، ایرانسل برای تسهیل ارتباط و دسترسی زائران اربعین به اینترنت، سه بسته جدید را به لیست بسته های اینترنت رومینگ ویژه اربعین اضافه کرده است.

این سه بسته جدید شامل بسته ۷۵ مگابایتی به ارزش ۳۶۰۰۰ تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی به ارزش ۶۶۰۰۰ تومان و بسته ۳۰۰ مگابایتی به ارزش ۱۲۶۰۰۰ تومان می باشد.

حسینی از خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زائران خبر داد

پیش از این ایرانسل دو بسته دیگر شامل بسته ۶۰۰ مگابایتی با قیمت ۲۵۰ هزار تومان و بسته ۱ گیگابایتی با قیمت ۳۹۰ هزار تومان را معرفی کرده بود. تمامی پکیج های فوق به مدت ۷ روز اعتبار دارند و قابل استفاده در منطقه تحت پوشش سه اپراتور در عراق زین، آزیسل و کورک می باشند.

بسته های اینترنت رومینگ ویژه ایام اربعین با کد دستوری ۱۱۱۱*۴*# و ابر اپلیکیشن ایرانسلمن قابل فعال سازی است همچنین توجه داشته باشید که کاربران ایرانسل در هنگام حضور در عراق بسته های اینترنت، مکالمه و پیامک در شبکه ایران فعال دارند. .، قابل استفاده نیست و در صورت نیاز بسته های ویژه اینترنت رومینگ باید فعال شوند.

حسینی از خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زائران خبر داد

همچنین این اپراتور سامانه «ایرانی» را برای تقویت زیرساخت معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت کشور از آذرماه ۱۴۰۰ به منظور یکپارچه سازی خدمات هوشمند دولتی توسعه داده و اعلام کرد که هم اکنون آماده بهره برداری است. ارائه خدمات رایگان بدون نیاز به اینترنت این برای زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می باشد.

زائران ایرانی به بیمارستانی در بصره منتقل شدند

علی عابدی با بیان اینکه در مرز شلمچه و چذابه در خاک عراق با کمبود خودرو برای جابجایی زائران مواجه هستیم، گفت: به دلیل هوای شدید و گرمای شدید، زائران زیادی دچار گرمازدگی شده و در بیمارستان بصره تحت مداوا هستند.

وی گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که در منطقه با آن مواجه هستیم کمبود وسایل نقلیه برای انتقال زائران از مرز به شهرهای عراق است و پلیس عراق، حشد الشعبی و سایر نهادهای دولتی عراق در انتقال زائران کمک می کنند. برای تعداد زائران نامناسب

سفر خبرچین به مرز مهران

به گزارش ایسنا، محمد محبر معاون اول رئیس جمهور پس از استقبال حسن بهرام نیا استاندار ایلام وارد مهران شد. اربعین مهمترین برنامه در کشور سفر معاون اول رئیس جمهور به ایلام است.

مسافران سرگردان در مرز چذابه

به دلیل کمبود خودرو در مرز چذابه، جابجایی زائران با مشکل و کندی انجام می شود.

ما بلیط سفارشی نمی فروشیم

رامین حمزه، مدیرعامل شرکت هواپیمایی وان گفت: برای فروش مستقیم، هیچ مستاجر و سایتی بین ۲۴ تا ۳۰ شهریور به فروش نمی رسد.

یکی از اعضای انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: با افزایش باند و توسعه زیرساخت های سایت، خرید اینترنتی آسان شده و در عین حال انتظارات سازمان ها و موسسات را محدود کرده و دیگر از فروش سفارشی خبری نیست.

حمزه بابیان اینکه تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ بلیت اربعین فروخته شده است، گفت: از این تعداد ۷۰۰۰ بلیت معادل ۷۰ درصد به صورت اینترنتی فروخته شده است. روزانه ۴ تا ۶ پرواز هم برای جابجایی زائران در نظر گرفتیم.

انبار سوخت اربعین

به گزارش «هابرآنلاین»، نماینده مردم ایلام در شورای اسلامی گفت: مطابق با عملیات وزارت نفت، بازرسی لازم از انبار سوخت انجام شده تا کوچکترینی وجود نداشته باشد. مشکل ذخایر سوخت میدانی برای تامین سوخت سفرهای زائران.

فلاحی در خصوص راه بندان در ایام اربعین گفت: در حال حاضر مسیرهای متعددی برای تردد زائران در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر راه های رفت و برگشت از ورودی های جغرافیایی مختلف (مرز مهران، چذابه، خسروی و شلمچه) وجود دارد و جاده ایلام تا اربعین چند بانده خواهد بود.

در مسیر اربعین ترافیک سنگینی وجود دارد

اربعین رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فراجا نیز در خصوص وضعیت تردد زائران از مرزهای کشوری گفت: تردد به سمت این مرزها نسبت به روزهای گذشته رو به افزایش است اما هنوز نه. در این محورها مشکل خاصی و گره ترافیکی وجود ندارد. پلیس راهنمایی و رانندگی در این زمینه آمادگی کامل دارد.

پرونده اربعین بر دوش استان است. ایلام به کمک نیاز دارد!

این نماینده مجلس این کار را گفت اربعین نیاز به عزم ملی دارد و نمی توان آن را همیشه بر دوش مسئولان ایلام گذاشت، گفت: وزیر کشور در سفر به ایلام پیشنهاد همکاری با کارگروهی از وزارتخانه های ذیربط از جمله وزارتخانه را داد. وزیر امور خارجه، وزیر کشور، وزیر نفت، وزیر راه و شهرسازی، روسای سازمان های برنامه و بودجه تشکیل شده و استانداران باید در رفع نیاز خودرو و اتوبوس به آنها کمک کنند. ، و غیره. شهرداری تهران ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای تسهیل در حمل و نقل بازدیدکنندگان دریافت کرد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه شرایط بندر مرزی این روزها نسبت به یک سال گذشته متفاوت است، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان مربوطه نسبت به مسئولیت خود کوتاهی کنند، به دلیل عدم زیرساخت های بندر مرزی، مشکلات زیادی به وجود می آید. اما در اگر رویکرد مسئولانه ای برنامه ریزی و اجرا کنید، قطعا اتفاقات مثبتی خواهد افتاد.

وعده شرکت هواپیمایی عملی نشد

فلاحی با اشاره به اینکه تعداد پروازها به ایلام بسیار کم است، گفت: بر اساس نشستی که با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد، قول افزایش ۵ پروازی به ایلام داده شد، اما تاکنون انجام نشده است. انجام شده و فقط ۲ پرواز در روز. انتظار می رود حداقل تعداد پروازها برای شهرهایی که بازدیدکننده بیشتری دارند افزایش یابد. لازم به ذکر است خط دوم فرودگاه ایلام مجهز و آماده بهره برداری است. بنابراین، اگر پروازها افزایش یابد، فرودگاه پاسخ خواهد داد. این فرودگاه همچنین ظرفیت پرواز از ایلام به نجف را دارد.

آیا در سال جاری قیمت های نجومی خودروهای برگشتی تکرار می شود؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه اتوبوس های رفت و برگشت کافی نیست و رانندگان قیمت های غیراصولی تعیین می کنند، گفت: با دولت صحبت کردیم که دفتری برای نظارت بر دستگاه های نظامی و امنیتی در مرزها ایجاد شود تا بلیت زائران بیش از حد شارژ نشود. . . البته گفته می شد نرخ بلیت مصوب شهرهای مختلف در پایانه های مرزی کشور چسبانده شده و به مسافران اطلاع رسانی می شود.