آخرین اخبار از نتیجه برجام/ دولت بایدن تصمیم گرفته است به برجام بازگردد.


به گزارش تجارت نیوز، یک مقام امنیتی رژیم صهیونیستی در بیانیه ای گفت: علیرغم اینکه این رژیم در حال ترغیب دولت بایدن به عدم امضای توافق هسته ای است، آمریکا تصمیم به احیای آن گرفته است.

به نقل از روزنامه صهیونیستی ایسنا، یدیعوت آحارونوت، یوسی کوپرواسر، رئیس سابق سرویس تحقیقات اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل و از کارکنان ارشد مرکز امور عمومی بیت المقدس گفت: رژیم در تلاش است از همه کارت های خود استفاده کند. برای متقاعد کردن آمریکایی ها برای عدم بازگشت آنها از توافق هسته ای استفاده می کنند.

کوپرواسر گفت: تا زمانی که توافق نهایی نشود، باید کاری انجام دهیم، البته سفر رئیس موساد.[به واشنگتن] این کارت اصلی ماست.

ادعای روزنامه اسرائیلی درباره زمان بندی برجام

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ روزنامه صهیونیستی هاآرتص امروز (یکشنبه) به نقل از یک منبع آگاه صهیونیست گزارش داد که مقامات آمریکایی می خواهند توافق هسته ای با ایران را به بعد از انتخابات کنگره به تعویق بیندازند. در ماه نوامبر..

پیشتر یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا با تایید دریافت پاسخ ایران از طرف های اروپایی در خصوص مذاکرات احیای توافقنامه همکاری، گفت: پاسخ تهران به پیشنهاد طرف های اروپایی را دریافت کرده ایم. ما در حال بررسی هستیم و از طریق طرف اروپایی پاسخ را به طرف مقابل اطلاع خواهیم داد، متاسفانه پاسخ ایران واقعی نیست.

پاسخ آمریکا به پاسخ ایران

سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن در حال بررسی موضع تهران در قبال واکنش آمریکا به پیش‌نویس توافقی است که می‌تواند تحریم‌ها را لغو کند و در زمان مناسب به آن پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ساموئل وربرگ، نماینده منطقه ای وزارت خارجه آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی الشرق گفت: کشورمان در حال رایزنی با متحدان خود در خصوص پاسخ ایران به مواضع آمریکا است. پیش نویس توافق هسته ای.و آمریکا پس از انعقاد توافق پاسخی به اتحادیه اروپا که به عنوان میانجی عمل می کند ارسال خواهد کرد.

سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا در حال هماهنگی و رایزنی با متحدان اروپایی (انگلیس، فرانسه، آلمان) است که این توافقنامه را امضا کرده اند.

وی افزود: باید دیدگاه ایران را بررسی کنیم و در زمان مناسب با میانجی گری اروپا پاسخ خواهیم داد.

یک مقام آمریکایی گفت: «تا زمانی که ما در مورد همه جزئیات به توافق نرسیدیم، ایالات متحده معتقد است که توافقی وجود نخواهد داشت».

وربرگ در ادامه گفت و گو با شبکه الشرق گفت: کشور ما معتقد است که تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید به شرط بازگشت به توافق هسته ای مرتبط باشد، زیرا ایران باید با ایران همکاری کند. آژانس.” مطابق با تعهدات خود بر اساس معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای».

این مقام آمریکایی در بخشی دیگر از این مصاحبه گفت: آمریکا مکانیسم‌ها و ابزارهایی را برای مقابله با آنچه «چالش‌های امنیتی ایران به‌ویژه در حوزه برنامه موشکی خود» می‌داند، در اختیار دارد.

بر اساس این گزارش، وربرگ ادامه داد که برنامه دفاع موشکی و بازدارندگی ایران «خطرناک» است و «امنیت ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه را تهدید می‌کند، حتی اگر به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ بازگردد». “

جزئیات پیش نویس قرارداد

علی خزریان در یادداشت خود نوشت: یکی از مواردی که در متن توافق باید مورد توجه قرار گیرد این است که آمریکا باید تایید کند که از توافق خارج نشده و مکانیزم ماشه ای استفاده نکرده یا تحمیل نکرده است. یا تحریم های جدید اما متاسفانه اتفاقی نیفتاده است.تاکنون یکی از ضمانت های ذکر شده در متن توافق نامه لحاظ نشده است.

جزئیات جدید پیش نویس توافقنامه تمدید برجام

به گزارش خبرآنلاین، علی هزاریان نماینده مجلس و نماینده جبهه پایداری در یادداشتی در توییتر خود نوشت:

در دیدار با فعالان دانشجویی دانشگاه تهران درباره پیش نویس متنتوافقنامه وینوی ضمن انتقاد از برخی پنهان‌کاری‌ها و کلی‌گویی‌های منحرف از محتوای متن، بر لزوم استفاده از توانایی‌های تحقیقی و انتقادی شخصیت‌های سیاسی و دانشگاهی برای رسیدن به یک اجماع خوب تاکید کرد.

همانطور که رهبر انقلاب بارها تاکید کرده‌اند، اقدامات کاهش تسلیحات هسته‌ای در قانون راهبردی رفع تحریم‌ها نباید قبل از لغو واقعی تحریم‌های معاهده عدم همکاری و قبل از تایید لغو واقعی تحریم‌ها انجام شود. مدیریت می گوید این خط قرمز و سیاستی است که هیچکس نباید از آن عبور کند.

بر اساس متن پیش‌نویس، آمریکا تحریم‌های برجام را لغو نمی‌کند و ما آن را بررسی می‌کنیم، در صورت رفع تحریم‌ها، #ایران پس از تحقق این دو شرط، اقدامات کاهش تسلیحات هسته‌ای خود را اجرا خواهد کرد. . اما قبل از برداشته شدن همه تحریم ها، ایران باید اقدامات خود را انجام دهد.

ما به توافق نزدیک بودیم

یک مقام اروپایی خاطرنشان کرد: پاسخ ایران را فقط می توان نشانه ای از نزدیک بودن ما به توافق دانست، اما آنها نمی خواهند به نتیجه برسد.

به گزارش همشهری آنلاین، پس از ارسال کتبی پاسخ آمریکایی‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران به «انریکه مورا» معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا، احزاب اروپایی و آمریکایی، آنها به دلیل اصرار ایران به برجام اظهارنظر منفی کردند. راه حل مسئله اخذ تضمین و حمایت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا واکنش ایران را «غیرمولد» خواند، در حالی که دیپلمات‌های اروپایی نیز آن را «منفی»، «ناامیدکننده» و «ناامیدکننده» توصیف کردند.

روز گذشته، باراک راوید، خبرنگار پایگاه خبری آکسیوس، به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که برخی از شکاف ها با ایران بسته شده و برخی دیگر باقی مانده است.

راوید همچنین در توییتی به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نوشت: این یک معامله با درگیری دائمی است. ما در حال بررسی واکنش ایران و همکاری با متحدان ترویکای اروپایی هستیم.

این مقام آمریکایی افزود: ما مذاکرات علنی انجام نمی دهیم. برخی از منافذ در هفته های اخیر بسته شده اند، اما برخی دیگر باقی مانده اند.

اگرچه هیچ خبر رسمی یا اطلاعات دقیقی از واکنش ایران در دست نیست، اما از کلیات اظهارات مقامات دیپلماتیک کشورمان و جزییات واکنش جمهوری اسلامی ایران به واکنش ایران در رسانه های خارجی می توان فهمید. عقب نماندن از مواضع و شرایط اساسی، صیانت از حقوق ملت ایران به ویژه تمرکز بر منافع اقتصادی حاصل از توافق، بحث ضمانت نامه ها و بسته شدن پرونده دفاعی در دستور کار تیم دیپلماسی کشورمان است.

۳ خواسته ایران

لارنس نورمن روزنامه نگار وال استریت ژورنال دیروز از منابع خود گزارش داد که ایران در ازای آن از آمریکایی ها سه چیز می خواهد.

۱. رفع بلاتکلیفی رفع تحریم ها ۲. تضمین های طرف آمریکایی و ۳. بستن موضوع حفاظت قبل از تاریخ اجرا.

باراک راوید، خبرنگار مجله آمریکایی اکسیوس نیز به جزئیات پاسخ ایران از یک مقام ارشد اروپایی پرداخت.

یک مقام بلندپایه اروپایی که مستقیماً در مذاکرات با ایران دخیل است، گفت: پاسخ ایران زمانی که آمریکا و سه کشور اروپایی (بریتانیا، فرانسه و آلمان) بر این باور بودند که این موضوع قبلاً تصمیم‌گیری شده است، تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به روی میز بازگرداند.

این مقام اروپایی افزود: واکنش ایران کاملا غیر منطقی است. تهران در پاسخ خود در ۱۵ اوت می‌خواهد متن مقررات پادمان هسته‌ای اتحادیه اروپا را که قبلاً خارج از محدوده انعطاف‌پذیری ما بود و ایرانی‌ها به آسانی آن را پذیرفتند، تجدید نظر کند.

این مقام اروپایی خاطرنشان کرد: پاسخ ایران دیده می شود که ما به توافق بسیار نزدیک هستیم اما آنها نمی خواهند این توافق را تمام کنند.

مرندی: ایران صبور خواهد بود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشاور تیم هسته ای ایران: ایران صبور خواهد بود. در دوران اوباما، آمریکا به طور سیستماتیک معاهدات خود را نقض کرده است، و در دوران ترامپ و بایدن، خشونت آمیزترین کشورها علیه شهروندان بی گناه بوده است.

بنابراین ایران ابهامات و خلأهای قانونی موجود در متن {توافقنامه} را نخواهد پذیرفت. زمستان فرا رسیده است و اتحادیه اروپا با بحران انرژی مواجه است.

دولت بایدن از بازگشت به برجام می ترسد

در حالی که مذاکرات برای لغو تحریم ها وارد مراحل نهایی خود می شود، جنبش های مخالف در ایالات متحده برای جلوگیری از بازگشت ایالات متحده در حال رشد است. قرارداددولت بایدن، جمهوری خواه مجلس نمایندگان، خواستار تعلیق موقت مذاکرات با ایران به دلیل ترس از بازگشت به توافق شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رونی جکسون نماینده حزب جمهوری خواه در پارلمان ایالت تگزاس از راهبرد شکست خورده ترامپ برای “استفاده از فشار حداکثری” علیه ملت ایران تمجید کرد و بارها اتهامات بی اساس و نادرست را علیه جمهوری اسلامی بیان کرد. درخواست ایران از رئیس جمهور دموکرات جو بایدن، نماینده آمریکا، خواستار پایان مذاکرات با ایران شد.

این نماینده تندرو آمریکایی می گوید: راهبرد «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران جواب داده است چرا که او هرگز ضعف نشان نداده است!

سخنگوی جمهوریخواه ادامه داد: ما نمی‌توانیم با احیای توافق وحشتناک هسته‌ای، بایدن را از آن خارج کنیم.

مذاکرات برای رفع تحریم ها در حال پایان است

در حالی که مذاکرات برای لغو تحریم ها به مراحل پایانی خود می رسد، ۵۰ قانونگذار دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی در نامه ای به بایدن، رئیس جمهور آمریکا، نگرانی های خود را درباره توافق احتمالی با ایران برای لغو تحریم ها ابراز کرده اند.

به وقت محلی، ۳۴ دموکرات و ۱۶ جمهوری خواه نامه ای به رئیس جمهور ایالات متحده ارسال کردند و از وی خواستند متن کامل پیشنهاد خود را برای بازگرداندن ایالات متحده به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ارائه دهد. (برجام) به کنگره..

این ۵۰ قانونگذار آمریکایی در نامه خود از بایدن خواستند تا قبل از ورود به دولت، یک توافق جامع را به کنگره ارائه کند. قرارداد و در مورد ورود مجدد به معاهده با قانونگذار مشورت کند.

در این نامه مجدداً اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح شده و آنها نگران برخی مواردی هستند که ممکن است در متن نهایی توافق گنجانده شود.

این نمایندگان کنگره آمریکا خطاب به بایدن ادامه دادند: از شما می خواهیم پیش از ارائه متن کامل توافق و توافق جامع به کنگره، توافق نامه را امضا نکنید.

رابرت مالی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای آمریکا و فرستاده ویژه این کشور در امور ایران، قرار است در نشستی محرمانه با اعضای کنگره، وضعیت مذاکرات هسته‌ای با ایران را به قانون‌گذاران آمریکایی معرفی کند.

پولیتیکو با استناد به یادداشتی که عصر جمعه به وقت محلی دریافت کرد، گزارش داد که راب (رابرت) مالی قصد دارد در ۱۴ سپتامبر (۱۶ سپتامبر) در کنگره شرکت کند تا نظرات خود را به اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه دهد. از نمایندگان