آزمایش جالب نوشابه و نعنا که در خانه انجام نمی شود (فیلم)


شاید شنیده باشید که نعناع و نوشابه های گازدار را نباید با هم مصرف کرد، اما استفاده از ترکیب نعناع و نوشابه های گازدار چه فایده ای دارد؟ آزمایش جالبی که می توان با این دو ماده انجام داد، آزمایش ساده ای با مواد اولیه است که به راحتی در دسترس همگان است و یک فعالیت آموزشی برای دانشمندان جوان است. در قسمت زیر ویدئویی از واکنش نوشیدنی های مختلف به نعناع را مشاهده خواهید کرد.

اینستاگرام Camapress را دنبال کنید تا اخبار داغ را سریعتر دریافت کنید. از جانب پایان درج کنید.

به گزارش Camapress، قبل از انجام این آزمایش باید مکان مناسبی برای انجام آن پیدا کنید. بهتر است این کار را در فضای باز و در وسط یک منطقه باز انجام دهید. انفجار قرص نوشابه و نعناع واکنشی بین نوشابه های گازدار گازدار و قرص نعنا است که باعث می شود سودا تحت فشار از ظرف خارج شود. این انفجار باعث می شود تا نوشابه بیشتری از ظرف خارج شود. این آزمایش در ارتفاعات کم و زیاد انجام شد و در ارتفاعات عملکرد بهتری از خود نشان داد.

این انفجار بیشتر یک واکنش فیزیکی است تا یک واکنش شیمیایی. با افزودن قرص نعناع، ​​حباب های دی اکسید کربن به سرعت و به شدت از محلول غلیظ می شوند. تخمین زده می شود که با این روش بیش از ۱۴ میلیون حباب در یک لیتر نوشابه تشکیل می شود و به طور ناگهانی منفجر می شود.

تماشای پربیننده ترین ویدیوها:

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: