آشتی با روسیه بدون بازپس گیری اراضی جنگ را طولانی می کند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور اوکراین از آتش بس میان این کشور و روسیه خبر داد. دوباره برگشتن گرفتن او معتقد بود که دلیل طولانی شدن درگیری، خاک اوکراین است.

ولادیمیر زلینسکی در مصاحبه با روزنامه دیوار خیابان این مجله که روز جمعه منتشر شد، گفت که توقف درگیری ها با روسیه به معنای وقفه ای است تا به روسیه فرصت استراحت بدهد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت: تلفات ارتش این کشور اخیرا کاهش یافته است و روزانه حدود ۳۰ نفر کشته و ۲۵۰ نفر زخمی می شوند.

وی همچنین گفت که نیروهای اوکراینی در این ماه تلفاتی متحمل شدند ممکن است در ماه ژوئن روزانه ۱۰۰-۲۰۰ نفر جان خود را از دست می دادند.

زلینسکی وی در عین حال از اعلام تعداد کل تلفات سربازان اوکراینی در جنگ خودداری کرد.

این “دیمیتری پسکوفسخنگوی کرملین پیشتر گفته بود: «هنوز فرصتی برای گفتگو بین مسکو و کی وجود دارد. اف “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور و “سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مورد بستن درهای مذاکره با اوکراین صحبتی نکرد.

با این حال، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با دو خبرنگار رسانه روسی گفت: در شرایط کنونی مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین بی معنی است.

وی خاطرنشان کرد که حتی دور اول مذاکرات صلح دوجانبه در بلاروس نشان داد که طرف اوکراینی تمایلی به بحث جدی درباره هیچ موضوعی ندارد.

این را پوتین رئیس جمهور روسیه در سفر اخیر خود به تهران بیان کرد اف آنها از اجرای توافق دو حزبی خودداری کردند.