آلودگی پلاستیکی در اقیانوس در حال گسترش – این کاری است که می توانید انجام دهید


پایداری یکپارچه و چشم انداز نام تجاری HUM. این ارزشی است که ما متعهد به پیشبرد آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با متحدان یکسان هستیم.

همانطور که در زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد پلاستیک اقیانوس تبدیل می کند تا آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

در حال حاضر ، ما بسیار خوشحالیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی در سطح عمومی که به حفاظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه قوی از فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی را در مورد مضرات آلودگی پلاستیک و چگونگی اقدام شما برای ایجاد تغییرات مثبت افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت در حفاظت از اقیانوس ها و محیط زیست عمومی بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کردن ساحل Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. پلاستیک مرطوب نیست ، به این معنی که تقریباً تمام پلاستیکی که تا به حال ساخته شده است امروزه نیز به نوعی – بیشتر به شکل آلودگی – وجود دارد.

تولید پلاستیک های پیوسته همراه با تجمع این مواد بهبود می یابد تا در طول زمان عواقب پیچیده ای داشته باشد – زیرا مهم است که در مورد مشکل بیشتر بدانید و از آنجا اقدام کنید.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس اهمیت دارد؟

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است – اما مسئله دیگری که با آمار مواجه می شویم در واقع مشکل است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس ها 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهند و بیش از 96 درصد از منابع آبی آن را در اختیار دارند. با این وجود سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد زباله های دریایی را تشکیل می دهد و حیات و بقای گونه های دریایی را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک ها به محیط طبیعی وارد می شوند ، به جای تجزیه بیولوژیکی آن ، تجزیه شده یا قطعات کوچکتر و کوچکتر می شوند – حتی کوچکتر از آنهایی که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند. این میکروپلاستیک ها سپس در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما بالا می روند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات مربوط به اندام های حیاتی و سیستم های عصبی ، فشرده سازی عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را افزایش دهند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکل فعلی ناکارآمد است ، زیرا باعث ایجاد یک اثر دومینو می شود که به محیط زیست ، منابع غذایی و آب جهانی و سلامت خود آسیب می رساند. بر اساس گزارش سال 2020 ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 دو برابر می شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ها و کاهش مشکلات آلودگی پلاستیکی نه تنها ممکن است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم می توان به آن دست یافت. سازمانها و افراد به طور یکسان دارای قدرت آزادسازی با ایجاد تغییرات وسیع هستند که در مجموع می تواند نتایج اولیه را ایجاد کند.

پروبیوتیک HUM Gut Instiot در یک بطری پلاستیکی قابل اتصال به دریا

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیکی

با استفاده از روکش پلاستیکی در دریا ، هدف کوتاه مدت ما نجات 6 میلیون بطری از آلودگی تا پایان سال است. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری ذخیره کرده ایم و در مسیر رسیدن به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود بیش از 50 میلیون بطری آب به دریا جلوگیری کنید
 • مرحله استفاده از پلاستیک های بکر و حذف پلاستیک های یکبار مصرف در کل زنجیره تامین ما

پلاستیک های وابسته به اقیانوس در فاصله 30 مایلی خط ساحلی یافت می شوند که زیرساخت بازیافت رسمی ندارند و این امر خطر آلودگی اقیانوس ها را بالا می برد. به بیان ساده ، ساکنان محلی برای جمع آوری این زباله ها به کار گرفته می شوند ، که پس از آن برای تولید مواد اولیه تحت یک فرآیند بازیافت شدید قرار می گیرند. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت در اقیانوس که نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در اکوسیستم باقی می مانند ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک های کاهش یافته دریایی با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک های جدید در بسته بندی ، رد پای ما را نشان می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق همکاری با بنیاد Surfrider هستیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما دوست و سرآمد هستیم

به دلیل علاقه ما به تنهایی در حفاظت از دریا در برابر آلودگی پلاستیک ، منطقی است که برای پیشبرد این هدف مشترک به بنیاد Surfrider بپیوندیم.

یک شبکه ملی ، Surfrider Grass Roots داوطلبان را در جوامع سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها همراهی می کند تا به جوامع کمک کند و در نهایت تغییرات را برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سالهای آینده انجام دهد.

مری هربرانسون ، مدیر شریک Surfrider می گوید: “تأثیر تجمعی شبکه فعالان Surfrider منعکس کننده قدرتی است که افراد باید برای تغییر بهتر ایجاد کنند.” “فلسفه HUM برای توانمندسازی افراد برای” شروع از درون “یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا ردپای خودمان از محیط و راه هایی که می توانیم سبک تر باشیم را به خاطر بسپاریم و درک کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را آغاز کرده است. با HUM Nutrition برای افزایش آگاهی از تهدیدهای پیش روی دریاها ، امواج و سواحل ما و امیدواریم جوامع خود را با هم در فعالیتها و فعالیتهای حفاظتی مشارکت دهیم. “

زنانی که درپوش بطری را در دست دارند که در نهایت به آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تبدیل می شود

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای اثرات برکت کاهش داد

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، سیارات و یکدیگر آمده است:

این نکته بسیار ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامت شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد در ابتکارات پایداری خود به تنهایی گام برمی دارید. علاوه بر این ، می توانید با الهام از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران ، اثر موجی از آگاهی و فعالیت را ایجاد کنید.

البته نمی توان عظمت این موضوع را در یک پست پوشش داد. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم برخی از حقایق آلودگی اضافی و چهره های قابل اعتماد و پیشاهنگان مانند Surfrider را برای پیگیری پیشرفت و کسب اطلاعات بیشتر بخوانید.

2. استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای مختلفی برای استفاده از این نکته در زندگی روزمره وجود دارد. حتی اگر ساده باشند ، بدانید که این رفتارها می توانند تأثیر بیشتری در طول زمان داشته باشند.

در اینجا برخی از نکات ما محدود به استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف است:

 • سعی کنید کیف خرید خود را که می توانید دوباره در مغازه مو و سایر سفرهای خرید خود استفاده کنید ، به همراه داشته باشید.
 • در صورت امکان ، محصولاتی را که بسته بندی نشده اند و محصولات شیشه ای یا آلومینیومی را در مقابل پلاستیک خریداری کنید. شما حتی می توانید کیسه های چندبار مصرف برای تولید میوه و سبزیجات تازه تهیه کنید. به طور مشابه برای جمع آوری کالاهای خشک از سطل زباله. (پاداش: شما حتی فکر می کردید که می توانید در این راه صرفه جویی کنید!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا همزمان رد پای پلاستیک و کربن خود را کاهش دهید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای هیدراته کردن هر روز انتخاب کنید. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری یکبار مصرف ، روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی پلاستیکی را بپوشانید یا بیشتر بخرید.
 • از پلاستیک های موجود روی زمین خود مانند کیسه های یکبار مصرف ، پلاستیک و موارد دیگر استفاده کنید. هر جا که ممکن است جایگزین های غیر قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک کنید.
 • از مارک هایی که ابتکارات سازگار با محیط زیست دارند حمایت می کنند و از اقدامات خود حمایت شما را اعلام می کنند. به همین ترتیب ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر شرکت کنید

آخرین و مهمترین نکته این است که در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات بزرگی را به صورت جمعی ایجاد کنید:

 • با مشارکت در تمیز کردن با سرور محلی خود ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی خود کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما از پاکسازی آینده HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادهای نزدیک خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر هیچ قسمت ساحلی یا ساحلی در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید نقش خود را با تمیز کردن آب محلی ضعیف و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ایفا کنید.
 • با تماس با مقامات منتخب خود در مورد مسائلی که بر آلودگی دریا و زباله های پلاستیکی در منطقه شما تأثیر می گذارد ، از سیاست ها و قوانینی حمایت کنید که به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider انجام این کار را مستقیماً از طریق رایانه در مرکز اقدام آسان می کند.
 • با مثال راهنمایی کنید. همچنان در مورد بحران آلودگی پلاستیک بیاموزید و آنچه را که یاد می گیرید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما امیدواریم که بتوانیم جامعه خود را آموزش داده و به آن انگیزه دهیم و از شما دعوت می کنیم تا به جنبش بپیوندید.دیدگاهتان را بنویسید