آنچه هر پدر و مادری باید در مورد آلرژی به کودک و غذا بداند


وظیفه همه ماست که کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که همه والدین باید در مورد حساسیت غذایی بدانند.

چند تابستان پیش ما در تعطیلات خانوادگی بودیم و اولین شام خود را در خانه اجاره ای ساحلی به اشتراک گذاشتیم ، وقتی مشکلی پیش آمد.

به تازگی تشخیص داده شده است که یکی از اعضای خانواده نوجوان دچار حساسیت طیور شده است. پیتزایی که می پزیم و می پزیم مرغ در لیست مواد اولیه وجود نداشت ، اما بعد از شام ، احساس خارش می کرد. او مقداری بنادریل خورد ، اما لب هایش شروع به تورم کرد. سپس گفت که در بلع مشکل دارد.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود است. ما نمی دانیم نزدیکترین مرکز درمانی فوری یا بیمارستان کجاست. والدینش با 911 تماس گرفتند. اگرچه آنها قبلاً هرگز از EpiPen استفاده نکرده بودند ، اما دو عدد را بسته بندی کرده بودند. اولی را به او دادند و منتظر آمبولانس بودند.

چیزی که در آن زمان متوجه شدم

امدادگران از شخصی خواستند در انتهای یک راه تاریک بایستد ، بنابراین آنها می دانستند به کجا مراجعه کنند. من و شوهرم داوطلب شدیم. همانطور که منتظر چیزی بودیم که برای دریافت کمک بسیار طولانی به نظر می رسید ، ترسیدم.

من می دانم که ترس چیزی است که والدین هر روز وقتی فرزندان خود را به مدرسه می فرستند بسیار مایلند – همراه با نگرانی های معمول در مورد سرخوردگی و ناراحتی قلبی ، برخی از والدین همچنین نگران هستند که فرزندشان زندگی خود را تجربه کند – واکنش های تهدید کننده به چیزی که به نظر می رسد اهلی است. پیتزا یا کوکی من این را از قبل می دانم. اما در آن لحظه ، من آن را احساس کردم. (پایان خوش: او به بیمارستان منتقل شد و کاملاً بهبود یافت.)

به عنوان یک مادر ، من با والدینی که دارای فرزندانی هستند که به غذاهای حساسیت دارند حس همدردی دارم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، من درک می کنم که همه چیز چقدر دشوار است: گیج کردن برچسب های مواد غذایی ، لیست پیچیده مواد تشکیل دهنده ، خطرات پیوند متقابل. اما هنگامی که یکی از عزیزان شما یک واکنش آلرژیک شدید در مقابل شما دارد ، واقعاً به خانه می رسد.

چرا برای همه ما مهم است

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت ندارد ، به احتمال زیاد یکی از دوستان یا اعضای خانواده او وجود دارد. از هر 13 کودک در ایالات متحده یک نفر آلرژی غذایی دارد– این تقریباً شبیه دو بچه در هر کلاس مدرسه است!

حتی اگر تحت تأثیر آلرژی غذایی قرار نگیرید ، اقدامات شما می تواند خانواده شما را تحت تأثیر قرار دهد. حقیقت این است که همه والدین باید اصول اولیه آلرژی غذایی را درک کنند تا بتوانیم همه کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا چیزی است که همه والدین باید در مورد کودکان و حساسیت غذایی بدانند:

کودکان و IBS

1. واکنش آلرژیک چیست

حتی اگر کودکی قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) را تجربه نکرده باشد ، می تواند به سرعت به یک واکنش شدید تبدیل شود. بنابراین ، مهم است که در اولین علائم آلرژی اقدام شود.

علائم واکنش آلرژیک خفیف تر عبارتند از:

 • خارش
 • قرمزی پوست
 • خارش دهان یا زبان
 • عطسه
 • معده درد
 • سرگیجه و استفراغ

علائم واکنش آلرژیک شدید عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان و گلو
 • بلعیدن مشکل دارد
 • ناله کردن
 • بیهوش شد
 • سینه درد

2. نحوه استفاده از EpiPen

تزریق کننده های اپی نفرین خودکار مانند EpiPens حاوی داروهایی هستند که واکنش های آلرژیک را درمان می کنند و می توانند زندگی را نجات دهند! اگر کودکی در خانه دارید که به غذا حساسیت دارد ، مطمئن شوید که والدین EpiPen را با شما بگذارند (یا برای بچه های بزرگتر ، خودشان آن را بیاورند).

استفاده از قلم در واقع آسان است – و دانستن نحوه استفاده از آن در زمان اضطراری در وقت و استرس ارزشمند شما صرفه جویی می کند. چند دقیقه وقت بگذارید تا این ویدیوی سریع را تماشا کنید برای یادگیری نحوه

اگر با فردی که واکنش نشان می دهد تنها هستید ، ابتدا قلم را بدهید ، سپس با 911 تماس بگیرید. اگر با شخص دیگری هستید ، از شخصی بخواهید که هنگام دادن قلم با 911 تماس بگیرد. به خاطر داشته باشید که EpiPen تا زمان درمان شخص شما طول می کشد. حتی اگر قلم به کودک داده شود ، باز هم کودک باید به بیمارستان برود زیرا واکنش ممکن است عود کند و ممکن است به داروهای اضافی نیاز داشته باشد.

3. نحوه حفظ امنیت کودکان

اگر کودکی دارید که تحت مراقبت شما آلرژی غذایی دارد ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید به چه چیزی حساسیت دارد و چه چیزی می تواند و چه چیزی نمی تواند. بدیهی است که کودکان بزرگتر بهتر است برچسب ها را بخوانند و صحبت کنند ، اما بچه های کوچکتر ممکن است اینطور نباشند. در صورت شک ، همیشه با والدین کودک تماس بگیرید – یا از قبل در مورد چیزهایی که مالکیت آنها ایمن است بپرسید.

4. نحوه خواندن برچسب مواد غذایی برای آلرژی

FDA نیاز دارد که تولیدکنندگان مواد غذایی آن را اصلی ترین آلرژن های غذایی می نامند: شیر ، تخم مرغ ، پوست ماهی ، آجیل درختی ، بادام زمینی ، گندم و سویا (و از سال آینده کنجد). این باید روی برچسب در یکی از دو مکان مشخص شود:

 • در پرانتزهای زیر نام ماده به این شکل است: “آب پنیر (شیر)”
 • درست بعد یا در کنار فهرست مواد تشکیل دهنده در عبارت “حاوی” مانند این: “حاوی گندم ، شیر و سویا”

همچنین ممکن است عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا باشد” یا “در تأسیساتی که از آجیل نیز استفاده می شود” پردازش شود. این بیانیه به منظور هشدار در مورد تماس متقابل ، که هنگام آلوده شدن مواد غذایی یا نوشیدنی ها به مواد حساسیت زا رخ می دهد ، ایجاد می شود ، زیرا آنها بر روی یک تجهیزات (یا فقط در یک منطقه) پردازش می شوند. برخی از افراد از محصولات با چنین هشدارهایی اجتناب می کنند ، در حالی که دیگران چنین نمی کنند.

4. قوانین مدرسه و اردو شما چیست؟

مدارس ، اردوگاه ها و سایر مکان هایی که کودکان در آنجا جمع می شوند ، از سیاست هایی برای محافظت از کودکان استفاده می کنند. قبل از بسته بندی ناهار یا میان وعده – یا ارسال هدیه برای جشن تولد یا کلاس – مطمئن شوید که آیا محدودیتی برای بسته بندی یا ارسال آن دارید. اگر چنین است ، آن را جدی بگیرید.

نحوه تهیه یخ طبیعی صورتی

5. چگونه همه کودکان را شامل شود

همه کودکان باید احساس کنند که بخشی از سرگرمی هستند. اگر در حال برگزاری رویدادی هستید ، از والدین در مورد حساسیت غذایی بپرسید و بدانید که چه چیزی می توانید ارائه دهید – یا به آنها اطلاع دهید تا بتوانند غذای ایمن را برای فرزند خود تحویل دهند (و اگر ترجیح می دهند چیزی از بچه خود بیاورند ناراحت نشوید. خود!). اگر از نانوایی محلی غذا می گیرید ، از آنها در مورد مواد حساسیت زایی که در کارخانه خود استفاده می کنند بپرسید. برای مهمانی کلاس یا ترفند یا رفتار ، از لیست 20 درمان برتر بدون آلرژی استفاده کنیدبه یا جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا نشانه های دیگر را در نظر بگیرید.

مادران آلرژی غذایی خواهان همدلی - تغذیه واقعی مادران هستند

6. اینکه خانواده حق درک و همدلی را دارد

همه والدین نگران امنیت فرزند خود هستند. اما تصور کنید که ممکن است جان کودک شما در اثر نیش اشتباه غذا به خطر بیفتد. بنابراین اگر از سیاست حبوبات مدرسه خود ناراحت هستید یا از اینکه مادران در کاپ کیک هایی که برای مهمانی می آورید درخواست مواد اولیه می کنند ناراحت هستید ، خودتان را جای آنها بگذارید. در اینجا مقاله ای عالی توسط یکی از دوستانم نوشته شده است در مورد اینکه بچه دار شدن با آلرژی غذایی تهدید کننده زندگی چگونه است: مادران آلرژی غذایی خواهان همدلی هستنددیدگاهتان را بنویسید