آیا رنگ خوراکی های مصنوعی برای کودکان بی خطر است؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید آمده است.


آیا رنگ خوراکی برای کودکان مضر است؟ آیا رنگ های مصنوعی کودکان را بیش فعال می کند؟ در اینجا حقایقی وجود دارد که باید بدانید!

آیا فرزند شما تا به حال از لکه چوبی یا لب های صورتی رنگ آبی گرفته است؟ و آیا تا به حال کمی نگران شده اید و از خود پرسیده اید که آیا رنگهای روشن و رنگی بی ضرر هستند یا خطرناک – مخصوصاً بعد از خواندن مطالبی ترسناک در مورد رنگهای آنلاین؟

من هم چنین احساسی داشتم رنگ آمیزی مواد غذایی مدتهاست که بحث برانگیز است و هنوز بحث ، سردرگمی و اطلاعات غلط پیرامون آن وجود دارد. بنابراین من برای دستیابی به پاسخ هایی که همه ما به آن نیاز داریم ، وارد تحقیق شدم.

رنگهای غذایی مصنوعی چیست؟

دو نوع رنگ به غذا و نوشیدنی اضافه می شود:

 1. رنگ خوراکی مصنوعی رنگهای دست ساز هستند و بیش از 150 سال است که در مواد غذایی موجود هستند. نه رنگ مصنوعی برای استفاده در غذا توسط FDA تأیید شده است ، اما قرمز 40 ، زرد 5 و زرد 6 بیشترین رنگی است که روی برچسب مشاهده می کنید.
 2. رنگهای غذایی طبیعی بیشتر آنها از گیاهان شامل سبزیجات و میوه ها مانند آب چغندر (قرمز یا صورتی) و زردچوبه (زرد) گرفته شده اند.

چگونه می توان فهمید که یک محصول حاوی رنگ است؟

لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. همه رنگهای غذایی مصنوعی باید با نام و رنگ به علاوه شماره (مانند “قرمز 3” یا “آبی 2”) ذکر شوند. اگر محصول حاوی رنگ طبیعی است ، ممکن است لیست چیزی مانند “عصاره پاپریکا (رنگ)” ذکر شود. در اینجا بخش سخت اما مهم وجود دارد: اگر فقط “رنگهای مصنوعی” یا “رنگهای اضافه شده” را در لیست مواد تشکیل دهنده مشاهده می کنید ، در واقع به این معنی است که حاوی رنگهای طبیعی است – و در این مورد ، “مصنوعی” به معنی رنگهای اضافه شده است که در اصل وجود نداشت.

مواد تشکیل دهنده را با رنگ خوراکی مصنوعی برچسب بزنید

کدام غذاها رنگ غذایی مصنوعی دارند؟

غذاهای رنگی نامناسب (فکر کنید آب نبات و نوشیدنی های رنگ روشن) اغلب حاوی رنگ های مصنوعی هستند. اما رنگهای مصنوعی نیز در برخی مکانهای شگفت انگیز مانند وافل یخ زده ، ترشی ، سس سالاد ، فراستینگ کیک وانیلی و مارشمالو سفید یافت می شوند.

در ایالات متحده ، ما بیش از پنج برابر رنگ مواد غذایی مصنوعی مانند دهه 1950 مصرف می کنیم. و کودکان بیشتر از بزرگسالان از رنگ خوراکی استفاده می کنند. این منطقی است ، زیرا بسیاری از “غذاهای کودکان” اغلب با رنگ ها تهیه می شوند ، مانند غلات و نوشیدنی های میوه ای با رنگ روشن. پرمصرف ترین غذاها و نوشیدنی های رنگ شده توسط کودکان ، به گفته محققان، است:

 • نوشیدنی با طعم میوه
 • بستنی و بستنی بالا می رود
 • پوست میوه / میان وعده های میوه ای چسبناک
 • جوش شیرین
 • تزئینات انجماد و پخت (مانند آبپاش)
 • بیجیرین
 • ماست

رنگ غذا در دارو چطور؟

حتی اگر غذای رنگی نخرید ، داروهای فرزند شما ممکن است حاوی آن باشد. رنگها معمولاً برای ایجاد یک داروی طعم دار مانند رنگ مناسب (مانند دارویی با طعم انگور بنفش) اضافه می شوند.

در مطالعه ای که در سم شناسی و شیمی مواد غذایی، محققان میزان رنگ خوراکی را در مکمل ها و داروهای کودکان اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که ویتامین ها و قرص ها منبع مهمی برای رنگ آمیزی کودکان نیستند. اما مسکن ها و شربت های سرفه / آنفولانزا / آلرژی – در برخی موارد ، در سطوح بالاتر از “مصرف قابل قبول” FDA قرار دارند.

در واقع ، آنها دریافتند که شماره قرمز 40 می تواند دو برابر میزان قابل قبول برای برخی مسکن ها و سه برابر میزان قابل قبول برای برخی از شربت های سرفه / آنفولانزا / آلرژی باشد. بنابراین اگر می خواهید از رنگ ها اجتناب کنید ، برچسب داروها را بخوانید ، به دنبال گزینه های بدون رنگ برای داروهای رایگان باشید و از داروساز خود در مورد داروهای تجویزی سوال کنید.

آیا رنگ آمیزی غذا واقعاً از نفت است؟!

بله ، اما این همان مصرف نفت خام نیست – که یک تاکتیک رایج ترسناک است که در آنجا خواهید دید. خیلی پیچیده تر از این حرفاست نفت منبع غنی کربن ، هیدروژن و اکسیژن است ، بنابراین این مولکولها از نفت استخراج شده ، تصفیه شده و به پودر یا مایعات برای استفاده در غذا و نوشیدنی تبدیل می شوند. به نظر می رسد یک فرایند دیوانه کننده است ، اما سایر محصولات شما ممکن است به طور منظم استفاده کنید – مانند برخی از ویتامین ها ، لثه ها و داروها – با مولکول های یکسان از نفت ساخته شده اند.

برای مشاهده پاسخ به پایین بروید!

آیا رنگ مصنوعی مواد غذایی مضر است؟

FDA می گوید می گویند که رنگ خوراکی – مانند همه افزودنی های غذایی که مورد تأیید قرار گرفته اند – بی خطر است. اما FDA هشدارهایی دارد:

 • زرد 5 می تواند باعث خارش و خارش برخی از افراد شود.
 • عصاره کارمین / کوچینال ، رنگ قرمز تهیه شده از حشرات ، می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. بنابراین این رنگ ، حتی یک رنگ “طبیعی” ، همیشه به طور خاص در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر می شود.
 • رنگهای مصنوعی می توانند بر رفتار برخی از کودکان تأثیر بگذارند. FDA می گوید در حالی که شواهد نشان می دهد اکثر کودکان هیچ گونه عوارض جانبی ندارند ، برخی از کودکان ممکن است به آنها حساس باشند.

گروه حمایت از مصرف کننده مرکز علوم در منافع عمومی (CSPI) همچنین ادعا می کند که رنگ زرد 5 و زرد 6 (دو رنگ پرکاربرد غذایی) ممکن است آلوده به بنزیدین ، ​​یک ترکیب مرتبط با سرطان باشد. علیرغم آزمایش FDA برای بنزیدین ، ​​CSPI می گوید محدودیت های ایمن تعیین شده برای کودکانی که رنگ بیشتری مصرف می کنند و بدن کوچکتری دارند مناسب نیست.

آیا رنگ خوراکی مصنوعی کودکان را بیش فعال می کند؟

دهه هاست که محققان رنگ آمیزی مواد غذایی مصنوعی و رفتار کودکان را مورد مطالعه قرار داده اند. در دهه 1970 ، Ben Feingold ، متخصص آلرژی کودکان ، رژیم غذایی را برای مشکلات رفتاری و توجه در کودکانی که رنگ می خورند (به علاوه سایر افزودنی های غذایی مانند شیرین کننده های مصنوعی و برخی از نگهدارنده ها) که هنوز هم توسط برخی از والدین استفاده می شود ، ایجاد کرد.

از آن زمان ، چندین مطالعه مانند این ارتباط احتمالی بین رنگ آمیزی و رفتار را نشان داده اند:

 • تجزیه و تحلیل تحقیق در سال 2012 به این نتیجه رسیدند که حدود هشت درصد از کودکان مبتلا به بیش فعالی دارای علائم ایجاد شده یا تشدید شده توسط رنگ ها بودند. هشت درصد از همه کودکان تشخیص داده شده در ایالات متحده موفق هستند تقریبا نیم میلیون که می تواند تحت تأثیر رنگها قرار گیرد.
 • مطالعه انگلستان 2007 برخی از کودکان خردسال (از جمله آنهایی که تشخیص ADHD ندارند) در یک ساعت پس از نوشیدن یک نوشیدنی غلیظ ، نقص توجه ، تکانشگری و بیش فعالی را نشان دادند. (این مطالعه از سوی برخی مورد انتقاد قرار گرفت زیرا این نوشیدنی همچنین حاوی مواد نگهدارنده بود که ممکن است بر کودکان نیز تأثیر بگذارد.)
 • گزارش جدیدی از EPA کالیفرنیا نتیجه گرفت که رنگهای مصنوعی مواد غذایی می توانند باعث بیش فعالی و سایر مشکلات عصبی رفتاری مانند بی توجهی و بیقراری در برخی از کودکان شوند و به نظر می رسد که کودکان از نظر حساسیت نسبت به رنگهای غذایی متفاوت هستند.
آب میوه برای کودکان

چرا برخی از کودکان به رنگ غذا حساس هستند (و برخی دیگر نه)؟

هیچ کس به طور قطعی نمی داند ، اما محققان چندین نظریه ارائه کرده اند:

 • رنگ ها می توانند باعث آزاد شدن هیستامین از سلول ها شوند که می تواند بر مغز تأثیر بگذارد.
 • ممکن است این رنگ از روده به داخل بدن نشت کند (مفهوم کلی “روده نشت کننده” بحث برانگیز است).
 • غذاهای رنگ شده تمایل زیادی به پردازش دارند و کودکان ممکن است به رژیم هایی که از نظر تغذیه ای بسیار ضعیف و بیش از حد پردازش شده اند واکنش نشان دهند.

رنگ آمیزی برای کودکان چقدر است؟

محققان می گویند که کودکان شرکت کننده در واکنش به 50 میلی گرم یا بیشتر از این رنگ واکنش نشان دادند (اگرچه برخی از کودکان کمتر پاسخگو هستند). در اینجا مقدار هر وعده در برخی از نوشیدنی های رایج آمده است (منبع: میزان رنگ غذایی مصنوعی در نوشیدنی های رایج و پیامدهای رفتاری احتمالی برای استفاده در کودکان):

 • لیمو ترش صورتی زمان کشور: 0.2 میلی گرم
 • آهک گاتوراد: 3.4
 • سبز پانچ هاوایی: 19 میلی گرم
 • پرتقال پاوارد: 22.1 میلی گرم
 • پرتقال: 33.6 میلی گرم
 • توت فرنگی Sunny D Orange: 41.9 میلی گرم

در اینجا مقدار هر وعده در برخی از غذاهای رایج آمده است (منبع: میزان رنگ خوراکی مصنوعی و قندهای اضافی در غذاها و شیرینی هایی که معمولاً کودکان مصرف می کنند):

 • نوار توت فرنگی NutriGrain: 2.5 میلی گرم
 • میوه جات (1 کیسه): 3.7 میلی گرم
 • یخ پاپ Fla-vor-Ice Red: 3.8 میلی گرم
 • بستنی نعناع Coldstone Creamery (1 قاشق غذاخوری): 6.0 میلی گرم
 • مخلوط کیک مخمل قرمز Duncan Hines: 9.5 میلی گرم
 • گیلاس PopTart مات: 10.1 میلی گرم
 • Jell-O نارنجی: 12.2 میلی گرم
 • کراکر پنیر و کره بادام زمینی (8 عدد کراکر): 14.4 میلی گرم
 • حلقه میوه: 14.6 میلی گرم
 • سنگریزه میوه: 19 میلی گرم
 • Red Slushie (کوچک): 22.4 میلی گرم
 • کیک ویفر توت فرنگی (3): 24.2 میلی گرم
 • اسکیتلز (1 بسته): 33.3 میلی گرم
 • تریکس: 36.4 میلی گرم
 • Cap’n Crunch Oops All Give: 41.3 میلی گرم

آیا این رنگ در اتحادیه اروپا ممنوع نیست؟

خیر ، اما برچسب هشدار روی محصول وجود دارد. آژانس استانداردهای غذایی (نسخه اتحادیه اروپا از FDA) در سال 2010 نیاز به برچسب هشدار برای هر محصول با رنگ مورد نیاز است. برچسب هشدار دهنده می گوید: “ممکن است بر فعالیت ها و توجه کودکان تأثیر منفی بگذارد”. بسیاری از شرکت ها برای جلوگیری از برچسب های هشدار دهنده به استفاده از رنگ های طبیعی (مانند آب چغندر و آناتتو) روی آورده اند.

در سال 2011 ، FDA انتخاب کرد که آیا به برچسب هشدار دهنده مشابهی در ایالات متحده نیاز دارد یا خیر ، اما تصمیم گرفت که شواهد کافی وجود ندارد (رای منفی 8 بر 6 برچسب بود – به هیچ وجه اتفاق نیفتاد). این کمیته می گوید که باید تحقیقات بیشتری در مورد اینکه آیا رنگ خوراکی برای کودکان بی خطر است انجام شود. سناتور ایالت کالیفرنیا اخیراً لایحه ای را معرفی کرد به برچسب های هشدار دهنده بر روی غذاها و نوشیدنی های رنگ شده در کالیفرنیا نیاز دارد.

چرا همه شرکت ها از رنگ های طبیعی استفاده نمی کنند؟

رنگهای مصنوعی ارزان تر ، راحت تر استفاده می شوند و رنگ ثابت تری را ارائه می دهند. از آنجا که رنگهای طبیعی از گیاهان می آیند ، تنوع بیشتری دارند و رنگها کمتر روشن و ظریف تر هستند.

آیا باید از رنگ مصنوعی غذا اجتناب کرد؟

برخی از والدین از افزودنی هایی مانند رنگ خوراکی مصنوعی و شیرین کننده های مصنوعی اجتناب می کنند و این یک گزینه مشروع است. رنگها به جز رنگ هیچ هدفی در غذا ندارند – و بیشتر شرکتها به دلیل تقاضای مصرف کنندگان به رنگهای گیاهی روی آورده اند. بنابراین ، راحت تر از یافتن یک نسخه رنگی مانند ماست با طعم میوه است.

اگر می پرسید آیا رنگ روی رفتار فرزند شما تأثیر می گذارد ، آن را حذف کنید و ببینید آیا تفاوتی مشاهده می کنید. من با والدینی صحبت کرده ام که پس از اجتناب از رنگ آمیزی متوجه تغییر شده اند و دیگران که متوجه این تغییر نشده اند.

این کاری است که من انجام دادم

شخصا ، من تمایلی به خرید محصولاتی ندارم که حاوی رنگ هستند ، زیرا جایگزین های رنگ طبیعی زیادی وجود دارد. اما من در مورد کیک تولد در مهمانی ها یا گاه به گاه بستنی مخفی تاکید نمی کنم. اگر فکر می کردم بچه های من نسبت به رنگ آمیزی حساس هستند ، کارها را متفاوت انجام می دادم.

آیا کودکان مبتلا به ADHD باید از رنگ آمیزی غذا اجتناب کنند؟

برخی از کودکان مبتلا به ADHD ممکن است از رژیم غذایی بدون رنگ بهره مند شوند. دیگران ممکن است تفاوت را تجربه نکنند. در این باره بیشتر بخوانید: آیا رژیم غذایی برای ADHD وجود دارد که واقعاً مثر باشد؟

من این کیک فنجانی را با رنگهای غذایی طبیعی درست کردم ، و عالی شد!

چگونه می توان محصولات بدون رنگ خوراکی مصنوعی را پیدا کرد؟

محصولات غذایی رنگی طبیعی من را بررسی کنید.

آیا می توانم رنگ غذایی طبیعی خودم تهیه کنم؟

آره! ایناهاش 3 روش برای ایجاد یخ های رنگی اصلیبه و در اینجا دستور تهیه آن آمده است فراستینگ صورتی بری اصلیبهدیدگاهتان را بنویسید