آیا قیمت طلا در ۱۴۰۱/oz در ۶ آگوست بر قیمت سکه تأثیر می گذارد؟


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. نرخ سکه نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و بین ۱۴ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان معامله شد.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

کماپرس گزارش می دهد که کاهش ارزش دلار آمریکا همراه با افزایش قیمت اونس در جهت مخالف طلا و سکه حرکت کرد. در حال حاضر قیمت هر اونس نسبت به روز گذشته ۱.۱۶ درصد افزایش یافته و به مرز ۱۷۴۰ دلار رسیده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که قیمت طلا همچنان در حال افزایش است. در واقع تحلیلگران معتقدند که پس از یک حرکت قاطع در بازار، حرکت جانبی آغاز می شود و این رشد گسترده خواهد بود.

اخبار مرتبط را بخوانید:

در چه صورت سکه ۱۵ میلیون تومان می شود؟

به گفته تحلیلگران داخلی، افزایش قیمت طلا در بازار جهانی ممکن است انتظارات معامله گران بازار سکه را تحت تاثیر قرار دهد و قیمت این فلز گرانبها را افزایش دهد. در حال حاضر نرخ نیم سکه نسبت به روز گذشته ۰.۱ درصد کاهش داشته و به مرز ۸ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسیده است. قیمت ربع سکه با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۵ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید. نرخ سکه گرمی بدون تغییر در ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان باقی ماند.

به گفته تحلیلگران، قیمت سکه به دلیل تاثیرگذاری بازار ارز کشور بدون تغییر باقی مانده است. اگر قیمت اونس بتواند حرکت قدرتمندی را به سمت کانال ۱۸۰۰ دلاری آغاز کند، قدرت معامله گران سکه افزایش می یابد و قیمت این فلز گرانبها به ۱۵ میلیون تومان می رسد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: