آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟ این همون چیزیه که باید بدونید


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ چرا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، مورد بررسی قرار گرفت.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند-و به دلایل زیست محیطی ، این روش جذاب تری برای مبارزه با بطری های پلاستیکی است که از یک به یک استفاده می کنند. اما به اندازه آب لوله کشی شما سالم است ، درست است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم ، مهم است که به خاطر داشته باشیم. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی که از سیستم آب استفاده می کنند ، قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. اگرچه کارهای زیادی برای اطمینان از دسترسی مناسب هر فرد به آب آشامیدنی تمیز مورد نیاز است ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) اعلام می کند که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان بدشانس هستند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 آب سالم برای نوشیدن نداشتند. بنابراین اگرچه مهم است بدانیم چگونه آب انبارها فیلتر شده است ، بسیاری از آمریکایی ها بسیار خوش شانس هستند که آب لوله کشی برای پر کردن مجدد دارند.

با این اوصاف ، بیایید بحث را دوباره مرور کنیم: آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب شیر کجاست؟

آب لوله کشی (معروف به آب شهر) از شیر توزیع کننده آب به نام شیر خارج می شود. این آب معمولاً از تعدادی سیستم آبی معمولی از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن بستگی به مکان شما دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان تامین می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی را از مخازن دریافت می کنند.

تصاویری از چاه های آب چاه که در نهایت به آب لوله کشی روی زمین تبدیل می شوند

آیا نوشیدن آب شیر بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر شما برسد ، از منبع برای تصفیه و سرویس بهداشتی به محل تصفیه می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال در آب فعال می شوند تا باعث تجمع ذرات ناخواسته شوند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام floc ، در لخته ها ته نشین شده و در نهایت در ته وان ته نشین می شوند.
 3. فیلترها: پس از حل شدن ، فلوک از منبع آب فیلتر می شود. Floc به طور کلی از ذرات نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. بهداشت: سرانجام ، منبع آب بدون گلوله با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از بیماری های عفونی منتقله از راه آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می شود ، نیز اضافه خواهند کرد.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) ایجاب می کند که EPA مسئول شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی باشد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی معمولی اندازه گیری می شوند.

احتمال آلودگی

اگرچه آب لوله کشی تصفیه شده است ، اما کاملاً عاری از آلودگی نیست. چندین راه برای نفوذ آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت خاک
 • مواد شیمیایی طبیعی و فرار مواد معدنی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانیدها)
 • اختلال در تصفیه زباله (سیستم سپتیک)
 • دفع نامناسب داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند انواع مختلفی از مشکلات سلامتی را ایجاد کند ، از جمله:

چه خبر؟ بیش از 92 درصد از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. به هر حال ، برای اکثر آمریکایی ها ، به نظر می رسد آب لوله کشی آن در معرض سطوح خطرناک آلودگی نیست.

با این وجود ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای آب زیرزمینی می توانند بیمه اضافی از آلودگی های احتمالی را ارائه دهند. اگرچه تصور می شود که فیلترهای آب برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نیست ، اما محافظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

ملاحظات زیر را در نظر داشته باشید تا بدانید آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید یا خیر.

موقعیت جغرافیایی

برخی مناطق جغرافیایی – مانند جوامعی که به آب های زیرزمینی متکی هستند – در برابر آلودگی آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط آلاینده های طبیعی آلوده می شوند و توسط انسان هدایت می شوند. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آبخوان آلوده شود ، می تواند برای سالها غیرقابل استفاده شود و حتی به منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. به طور نامطلوب ، بسیاری از مناطق روستایی صرفاً برای آب آشامیدنی به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

همچنین ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را اداره می کند که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند. سیستم های آبی که کمتر از آن کار می کنند فقط هر پنج سال تنظیم می شوند – علاوه بر این ، آنها فقط 30 آلاینده را آزمایش می کنند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی می توانند بیشتر در معرض آلودگی باشند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب خشکی متکی هستند آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید به بخش بهداشت شهرستان مراجعه کنید تا به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله قدیمی

سیستم لوله کشی در زمین یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها محل مناسبی برای باروری میکروب های آب به دلیل رطوبت هستند. شایع ترین لوله های میکروبی مواد نازکی به نام بیوفیلم ، مخلوط باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها هستند. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام وظایف مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، باعث می شود میکروب ها با تماس مستقیم با آب آشامیدنی تکثیر شوند. در مقادیر زیاد ، میکروب های ناشی از آب می توانند باعث بیماری های متعددی شوند.

اگرچه سیستم آب عمومی کار می کند ، میکروب های آب می توانند در داخل لوله ها باشند. آنها معمولاً در خانوارهایی رخ می دهند که شیر آب برای مدت طولانی فعال نشده است یا بد طراحی شده است ، به طوری که آب می تواند در آنجا بماند.

علاوه بر این ، هنگامی که لوله های قلع در سال 1986 به طور ملی ممنوع شد ، اگر در زمین قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی تعمیر نشده است ، خطر آلودگی آب به قلع وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، چندین عامل را در نظر بگیرید. سوالات مهم عبارتند از:

 • فاصله نزدیکترین چاه آب و سیستم سپتیک زمین چقدر است؟
 • ترکیب مواد لوله زمین شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر افتاده است ، یک آزمایش از بخش بهداشت شهرستان خود ارسال کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، فکر می کردید باید سرمایه گذاری در فیلترهای آب زیرزمینی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

گروه های خاصی از مردم می توانند از سرمایه گذاری در فیلترهای آب صرف نظر از مکان و لوله ها سود ببرند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلودگی آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب آن را از منابع آب خصوصی مانند چاه های خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلترهای آب را در نظر بگیرند. صاحب یک منبع آب خصوصی زمینی مسئول مراقبت و آزمایش منبع آب آن است.

در نهایت ، افرادی که طعم آب شیر را دوست ندارند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلترهای آب استفاده کنند. دستگاه های تصفیه نیز می توانند به طعم کلر در آب لوله کشی کمک کنند.

مردان برای سالم ماندن و هیدراته ماندن آب شیر فیلتر شده می نوشند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحدهای تصفیه آب زیرزمینی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما می تواند چالش برانگیز باشد.

هنگام خرید فیلترهای آب ، چندین نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و صدور گواهینامه. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 دلار تا صدها متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

انواع و هزینه ها

دستگاههای ساده تری مانند فیلترهای آب که می توانند مستقیماً روی شیر آب نصب شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب شوند یا درون شیشه ها تعبیه شوند. این گزینه خوبی برای کسانی است که به دنبال فیلتر کردن آبی هستند که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، نسبتاً ارزانتر هستند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب نقطه ای می تواند پول بیشتری داشته باشد. این فیلترها با اتصال آنها به کانالهای اصلی آب ، تمام سیستم های آب زمین را تصفیه می کنند. برای زمینهایی که بیش از یک محل توزیع آب دارند مناسب است. به عنوان یک مدل پیشرفته ، این فیلترهای آب گران تر هستند و بین 500 تا 3000 دلار متغیر هستند.

صدور گواهینامه

حتماً به دنبال فیلترهای آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت یا فراتر از استانداردهای آب آشامیدنی EPA باشد.

سه برنامه صدور گواهینامه وجود دارد که توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) تأیید شده است. حتماً آنها را روی برچسب فیلتر آن تماشا کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تجهیزات تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه Underwriter
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

در نهایت ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به محلی که در آن قرار دارید می تواند متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم یک ضرورت نیست ، اما فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی دارند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و طعم بهتر H2O می تواند دلیل قوی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید