ابراز تاسف سازمان ملل از تصمیم دیوان عالی آمریکا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش رویترز، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، بان کی مون، تصمیم دادگاه عالی آمریکا را ضربه بزرگی به گرمایش زمین در واکنش به تصمیم دولت واشنگتن برای کاهش اختیارات خود برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای توصیف کرد. نگرش.

دوجاریک از تصمیم دادگاه عالی ابراز تاسف کرد و گفت: «چنین تصمیمی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی شکست خورده است».

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز تصمیم دیوان عالی آمریکا را مانع و چالشی برای دستیابی به اهداف معاهده بهداشت پاریس خواند و گفت: این تصمیم با تصمیم اخیر دیوان عالی آمریکا مطابقت ندارد. برنامه هواشناسی پاریس

به گفته دوجاریک، عملکرد هیچ کشوری ما را از دستیابی به اهداف اقلیمی که برای خود تعیین کرده ایم باز نخواهد داشت.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه پس از حکم دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر اینکه آژانس حفاظت از محیط زیست حق محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای از نیروگاه های زغال سنگ را ندارد، با ۶ رأی موافق در برابر ۳ رأی موافق داد. این تصمیم به عنوان یک چالش بزرگ برای طرح دولت بایدن برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی تلقی می شود. دادگاه عالی ایالات متحده به نفع آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده رای داد زیرا دولت بایدن قوانین و مکانیسم های جدیدی را برای برنامه خود برای همسویی با برنامه آب و هوای پاریس برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.