اردن حمله تروریستی در شاهچراغ را محکوم کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از خبرگزاری روسی الیوم، وزارت امور خارجه اردن کشته و مجروح شدن بسیاری از هموطنانمان بر اثر حمله تروریستی به معبد شاهچراغ را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، ایمن صفدی در نامه ای با تسلیت به حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، بر موضع اردن در محکومیت کامل هر گونه تروریسم و ​​خشونت تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اردن همچنین با بازماندگان این حمله تروریستی تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

ضمناً شامگاه چهارشنبه هفته گذشته تروریست داعش در معبد شاهچراغ (ع) اقدام به حمله تروریستی کرد و تعداد زیادی از هموطنان خود را به هلاکت رساند و مجروح کرد.

گروه تکفیری-تروریستی داعش مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت.

این گروه تروریستی با انتشار بیانیه ای از طریق کانال های تلگرامی خود مدعی شد یکی از اعضای این گروه به سمت نمازگزاران مسجد شاهچراغ(ع) شیراز تیراندازی کرده است.

پیشتر استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد حمله تروریستی شامگاه چهارشنبه به معبد شاهچراغ (ع) را محکوم کرد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در این باره گفت: حمله به اماکن مذهبی در ایران کاملاً محکوم است و ما همه اقدامات تروریستی را محکوم می کنیم.

در جریان این حمله تروریستی یک تروریست مسلح داعش با ورود به مسجد مقدس شاهچراغ شیراز به سوی نمازگزاران تیراندازی کرد. بر اساس اطلاعات رسمی و مسئولان در این حمله تروریستی ۱۵ نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

پیش از این کشورهای ترکیه، چین، روسیه، ونزوئلا، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، سوریه، عمان، امارات، عراق، هند و پاکستان حمله تروریستی به معبد شاهچراغ (ع) را محکوم و به مردم ابراز همدردی کردند. و دولت ایران