ارزش فولاد مبارک چقدر سقوط کرده است؟


سهام فولاد مبارکه پس از افتتاحیه دیروز و توقف چند روزه معاملات، ۲.۴ درصد کاهش یافت. تعلیق سهام فولاد به دنبال بررسی است.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار سهام، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کماپپرس، بر اساس اطلاعات موجود، سهام فولاد در هفته گذشته ۷.۰۵ درصد کاهش یافت. البته طبق نمودار ماه گذشته این سهم ۲.۲۳ درصد سود داشت. در مجموع مطالعات و تحقیقات فولاد مبارکه از این سهام حمایت نکرد که اخیراً کاهش یافته است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

بر اساس این گزارش های تحقیقاتی، وضعیت سهام خوب نیست و بسیاری از افراد مجموعه مرتبط با فولاد از سود سهام برای منافع شخصی استفاده کرده اند. به عنوان مثال از زیرمجموعه فولاد گرفته تا زیان شرکت توکا طی بررسی ها مشخص شد که مدیریت و افراد خاصی از این صنعت برای کسب سود استفاده کرده اند. اما به جای سود، ذینفعان واقعی یعنی سهامداران متحمل زیان هنگفتی شدند. در سال ۱۳۹۸ و کاهش عمومی شاخص بورس، دارایی بسیاری از سهامداران فولاد مانند سایرین از بین رفت و زیان سهامداران واقعی بیش از گذشته شد.

نمودار روزانه سهام فولاد را مشاهده کنید

این در حالی است که نمودار روزانه سهام فولاد نشان می دهد که این سهام بیشتر توسط افراد حقیقی خریداری شده تا حقوقی ها. به نظر می رسد مشکل کاهش معاملات نماد فولاد بیشتر به جنبه حقوقی مربوط می شود و گروه حقوقی این روزها بیشتر فروشنده هستند.

برخی کارشناسان معتقدند این جو روانی است که بر نسبت فولاد تأثیر می گذارد و چنین شرایطی را ایجاد می کند. جواد فلاحیان، تحلیلگر بورس به تجارت نیوز گفت: بخش زیادی از این افت قیمت ناشی از ترس و فساد است.

به گفته فلاحیان، این جو روانی چندان دوام نخواهد داشت و فولاد به دلیل حجم بالای سرمایه، حمایت از حقوق فولاد و فعالیت خرید و فروش در سطح جهانی به چرخه صعودی بازمی گردد.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: