افزایش دمای هوا در همدان/ تابستان امسال گرمتر از گذشته است


حسین عابد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه میزان بارندگی استان همدان از ابتدای سال آبی (اول مهر ۱۴۰۰) تا پایان خرداد ۱۴۰۱، ۲۰۹ میلی متر بوده است، اظهار کرد: به عبارتی استان همدان بارندگی های فراوانی را تجربه کرده است. استان نیز نسبت به سال قبل ۱۱ درصد و نسبت به میانگین چند ساله بهار امسال ۶۴ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: مجموع بارش های فرودگاه همدان در ۱۵ ماه گذشته ۱۹۵ میلی متر بوده که در بلندمدت (۴۵ سال) بی سابقه بوده است. یعنی تا خرداد ۱۴۰۱ استان همدان خشک ترین آب و هوا را داشت که در ۴۵ سال گذشته خود را حس کرده است.

کارشناس کل هواشناسی استان همدان گفت: در بهار خرداد ۱۴۰۱ دمای هوای همدان نسبت به بلندمدت ۰.۵ درجه کاهش یافت اما در ۹ ماه منتهی به پایان خرداد ۱۴۰۱ دمای استان به شدت کاهش یافت. افزایش دمای یک درجه سانتیگراد.

وی افزود: دمای هوای آیماگ بالاتر از میانگین بلندمدت است و پیش‌بینی می‌شود در تابستان دمای هوا نیم تا دو درجه افزایش یابد.

عابد ادامه داد: با توجه به کمبود بارش در ۱۵ ماه گذشته و افزایش نسبی دمای هوا در این مدت، نیاز است اقدامات ویژه ای برای پیش بینی دما و بارش در ماه های آینده به ویژه برای مردم و آب و برق انجام شود. مسئولان در تابستان». بینا.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید