افزایش مستمری کارمند قطعی بود؟


بحث افزایش حقوق بازنشستگان در برنامه اقدام دولت وجود دارد. در فرمان رئیس جمهور ابراهیم رایس آمده است که حقوق این گروه توسط شورای عالی افزایش یابد نه بر اساس قانون بودجه.

اینستاگرام Camapress را دنبال کنید تا از آخرین اخبار افزایش حقوق سریع مطلع شوید. از جانب پایان درج کنید.

کاماپرس گفت: در کمتر از ۲۴ ساعت، خبر دیگری از موضع جدید دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان بیمه اجتماعی منتشر شد. این خبر همچنین به فرمان ریاست جمهوری برای رسیدگی به موضوع بازنشستگان مرتبط است. علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در توئیتی نوشت: رئیس جمهور در پاسخ به درخواست بازنشستگی امسال به معاون اول رئیس جمهور دستور داده است که به نمایندگان، مستمری بگیران و سازمان تامین اجتماعی رای دهد. پشتیبانی نیز مورد نیاز است. .

اخبار مرتبط را بخوانید:

عوامل بررسی افزایش مستمری کارکنان

نارضایتی از افزایش مستمری کارگران بازنشسته از سوی سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ منجر به صدور این دستور و بررسی موضوع شد. اقدام اخیر رئیسی مورد استقبال اتحادیه رسمی کارگران بازنشسته قرار گرفته است. این گروه خواستار رسیدگی به افزایش حقوق کارگران بازنشسته شد که با مصوبه حقوق کارکنان موجود مغایرت دارد. ضمناً این بازنشستگان از محل مناسب سازی مطالبه کرده اند.

علی دهگانوکیا، رئیس کانون بازنشستگان و بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران در گفت و گو با تجارت نیوز با بیان اینکه مستمری بگیران منتظر اجرای قانون از سوی دولت هستند، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی، بازنشستگان و مستمری بگیران منتظر اجرای قانون هستند. دهگان گفت: این موضوع در هفته گذشته جدی گرفته شده و امیدواریم نتیجه این جلسه رضایت بازنشستگان و سایر دست اندرکاران را جلب کند.

این امر به نفع بازنشستگان به ویژه افراد مطلقه است و گروه های بازنشستگی عموماً راضی خواهند بود.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: