اقدامات گسترده دولت سیزدهم برای واردات مواد اولیه دامی


علیرغم اینکه در سالهای اخیر علیرغم همه مشکلات و موانع، جریان عمومی دامداری حفظ شده است، اما در ماه های اخیر جنگ اوکراین و تحریم های سخت علیه ایران به دغدغه بسیاری از کارشناسان مواد غذایی تبدیل شده است. در عین حال، گفته می شود دولت سیزدهم موفق به واردات مقادیر زیادی مواد اولیه دامی شده است.

مجتبی عالی، مدیرعامل انجمن دامپروری ایران که روز یکشنبه ۱۵ خردادماه برای نظارت بر حمل ذرت وارد امیرآباد شد، گفت: در هفته گذشته در مجموع ۳۰ هزار تن ذرت حمل شده است. واردات، اخذ استاندارد، قرنطینه و مجوز دامپزشکی، ارسال و به تمامی کشورها ارسال می شود.»

مدیرعامل انجمن اصلاح نژاد دام ایران همچنین گفت: روند بارگیری و انتقال مواد اولیه دامی به دو بندر شمالی امیرآباد ذرت و انزلی جو آغاز شده و ادامه دارد پس کشاورزان عزیز نگران نباشند. در مورد کمبود مواد تشکیل دهنده در این حیوانات و هرگز به شایعات الکترونیکی توجه نکنید.

بر اساس این گزارش، آریو تجارت یکی از شرکت هایی است که در تامین خوراک دام دامداران فعال بوده و در روزهای اخیر توزیع خوراک دام در سراسر کشور را آغاز کرده است. از زمان شروع جنگ در اوکراین، بسیاری از کشورها با مشکلات جدی مواجه شده اند و برخی کشورها هزینه واردات کالاهای اساسی و مواد غذایی را کاهش داده اند.

انتهای پیام/

بستگی دارد به: آریو تجارت سهیل

برای دسترسی سریعتر: