اقدام “فوق العاده” ارتش ایالات متحده در مورد سفر پلوسی به تایوان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا برای حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، قصد دارد حضور و تحرک خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی، در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا حرکت نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

مقامات پنتاگون جزئیاتی ارائه نکردند، اما آسوشیتدپرس گزارش داد که برای تامین امنیت پرواز پلوسی و اقامت در تایوان، جت های جنگنده، کشتی ها، تجهیزات اطلاعاتی و سایر سیستم های نظامی ارائه خواهند شد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که برای هر سفر مقامات ارشد آمریکایی تدابیر امنیتی ویژه لازم است، اما سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان فراتر از حد معمول است.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیروز (چهارشنبه) گفت، در حالی که هنوز زمان گفتگو درباره سفر پلوسی به تایوان نرسیده است، «اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها درخواست حمایت نظامی کنند، ما این کار را انجام خواهیم داد. هر چه لازم باشد.” ما این کار را برای اطمینان از امنیت آنها انجام خواهیم داد.”

به گفته یک تیم تحلیلی محلی، روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست نیز صبح امروز (پنجشنبه) گزارش داد که ناوگان تهاجمی نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا در حال حرکت به سمت تایوان است.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید