السودانی: ما در اتخاذ تدابیری علیه فساد دولتی تردید نخواهیم کرد


به گزارش خبرگزاری بین المللی «فارس»، انتشار خبر امروز رسانه های عراقی مبنی بر اختلاس ۳.۷ تریلیون دینار از حساب سازمان امور مالیاتی توسط وزارت دارایی، خشم برخی از سیاستمداران از جمله «محمد شیعه آل» را برانگیخته است. سودانی»، نخست وزیر وظیفه تشکیل دولت جدید در بغداد را بر عهده داشت.

به گزارش سایت خبریالیم روسیالسودانی در حساب توییتر خود نوشت: ما هرگز از اتخاذ اقدامات عملی برای جلوگیری از فساد گسترده در دولت و نهادهای آن تردید نخواهیم کرد.

نخست وزیر که برای تشکیل کابینه در بغداد منصوب شده است، افزود: ما کنترل فساد را سرلوحه کار خود قرار داده ایم و اجازه سرقت ثروت عراقی ها را نمی دهیم؛ این همان اتفاقی است که برای بانک رافدین در بودجه اداره کل آمده است. مالیات

پس از انتشار این خبر، رسانه های عراقی گزارش دادند که شکایت هایی علیه مصطفی الکاظمی نخست وزیر بغدادی و چند تن از وزرا و مشاوران وی به دلیل اختلاس از حساب های سازمان مالیاتی تشکیل شده است و فعالان سیاسی و رسانه ای عراقی خواستار دریافت آن هستند. عبور از مرز ممنوع است.

حنان الفتلاوی، نماینده پارلمان عراق از کمیسیون شفافیت این کشور خواسته است که محاکمه متهمان سرقت ۲.۵ میلیارد دلار را تسریع کند و از خروج آنها از کشور جلوگیری کند.

«ماجد شنقلی» نماینده حزب دمکرات کردستان در پارلمان عراق نیز از مقامات قضایی این کشور خواست تا الکاظمی وزیر سابق دارایی و سایر مدیران این وزارتخانه را از سفر به خارج منع کنند. برای رفع اتهام متهمان این سرقت.

در اطلاعیه کمیته شفافیت عراق، رسیدگی به این پرونده امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه آغاز شد و اطلاعات مربوطه به مراجع قضایی منتقل شد.

«احمد طه الربیع»، یکی از اعضای کمیسیون تحقیق پارلمان عراق، پیشتر در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر سرقت ۳.۷ تریلیون دینار (۲.۵ میلیارد دلار) از حساب های سازمان مالیاتی، این موضوع را تأیید کرد. .

انتهای پیام/م
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید