امام جمعه سمنان: نشست آستانه نشان دهنده دیپلماسی قوی ایرانی است


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امام حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی سمنانی ظهر امروز جمعه در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی سمنان اظهار داشت: در اجلاس سران سمنان. دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه با رهبر معظم انقلاب درباره کشورهای منطقه و ضامن روند آستانه که توسط ایران برگزار شد نشان از رویکرد دیپلماتیک قوی ایران دارد.

وی با بیان اینکه در این نشست توافقات خوبی منعقد و تمدید شد و اقدامات لازم برای همکاری همه جانبه چین، ایران و روسیه انجام شد و روسیه تاکید کرد که همه این برکات در سایه روابط فعال دیپلماتیک جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان همچنین با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به عربستان خاطرنشان کرد: خبرگزاری های غربی گزارش داده اند که هدف از این سفر شکست خورده است.

متیو با اشاره به اینکه حریم هوایی عربستان به روی همه کشورها از جمله رژیم صهیونیستی باز است، خاطرنشان کرد: عربستان نباید اجازه دهد کشورهای غیر اسلامی به مکه و مدینه پرواز کنند.

وی با اشاره به سالروز برپایی اولین عبادت جمعه در کشور، گفت: جمعه فقط برای خطبه خوانی نیست؛ روز جمعه تنها برای خطبه خوانی نیست. جایی است که مردم می توانند با امام جمعه ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را به گوش متولیان امر برسانند.

امام جمعه سمنان در خصوص مصرف بالای برق کشور گفت: همه باید برای بهره مندی از برق در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

وی همچنین سالگرد عملیات مرصاد را گرامی داشت و گفت: استان سمنان در این عملیات نقش مهم و تاثیرگذاری داشت و در این راه شهدای زیادی به یادمان زنده شدند.

انتهای پیام/۲۵۶۸/S/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید