امام خمینی (ره) نماد آرمان های مردم ایران در تاریخ است


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیدحسن خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار آستانه در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه حضور خود در صفحه اول شبکه خبر سیما. ترسیم امام برای جوانان امروز ایشان: به نظر من این فقط بحث جوانان نیست، بلکه یک مسئله شناختی و نیاز نسل متوسط ​​است.

وی افزود: چون ۳۳ سال از رحلت امام خمینی (ره) می گذرد، مثلاً در ۱۰ سالگی ایشان، کسانی که به رحمت امام رفتند، الان ۴۳ سال دارند. یا شاید در زمان پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۵۰ سال داشت و در آن زمان آنطور که باید چیزی نمی فهمید و یا شاید در زمان انقلاب نمی فهمید. پیروزی انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام سیدحسن خمینی با بیان اینکه جامعه ایران باید بررسی کند که چرا امام ترجیح داده می شود، گفت: در طول تاریخ سیاست مداران و بزرگان دینی بزرگی داشته ایم. اما سوال مهم تاریخ ایران این است که چرا مردم به یکباره امام را دوست دارند و اگر بتوانیم پاسخ درستی به آن بدهیم کار بسیار خوبی انجام داده ایم.

وی ادامه داد: در نبود وسایل ارتباطی مدرن برای امام (ره) در نجف، سخنان ایشان تنها با نوار کاست به مردم منتقل می شد. اکثر کسانی که او را همراهی می کردند به زندان افتادند و اجازه انتشار پایان نامه خود را نداشتند. از طرفی ذکر نام امام در تریبون های مختلف ممنوع است. اتفاقی که افتاد این بود که ایران زمانی انقلابی ترین کشور تاریخ بود. انقلاب های دیگر را فقط انقلاب می نامند، اما آنها جنگ و کودتا هستند.

با اشاره به دوران حکومت امام خمینی (ره) بنیانگذار آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران: ثبت شده است. چه اتفاقی برای قلب افتاد؟ این یک سوال بسیار مهم و کلیدی است. چرا امام ناگهان در دل همه مردم نشست؟

وی ادامه داد: چون امام چنین قداستی پیدا کرده بود در همه شهرها و روستاها به نام او قسم می خوردند. انقلاب کردند و جنگیدند. امام نماد آرمانهای مردم ایران در تاریخ است و همه آنها را متحد می کند. مردم قبل از انقلاب چه رنج هایی کشیده اند؟ دیکتاتوری چیزی است که از زمان صفویه و قاجار و پهلوی به گوشت و پوست آنها رسیده است. اوج درگیری با دیکتاتوری در قانون اساسی است. در زمان رضا شاه دیکتاتوری بسیار عمیقی داشتیم. اتفاقی که افتاد منجر به نابودی کسانی شد که در ساختن نظام نقش داشتند. آزادی در سرنوشت بشر آرمان بزرگی است.

حجت الاسلام خمینی با بیان اینکه استعمار یک درد تاریخی در ایران به ویژه از اواسط دوره قاجار است و سرنوشت ایران در دست بیگانگان است، گفت: قانون اساسی ایران نمی خواهد بذر پاشیده شود. شاهان را به سفارت انگلیس آورد. او عهدنامه ۱۹۱۹ را امضا کرد و گفت اگر شاه شاه آن را امضا نکند باید برود. آیرونساید با کودتا به ایران آمد و رضاشاه را آورد. بعد خودشان تصمیم می گیرند چه روزی بیاورند و چه زمانی بروند.

او می گوید: «به گفته بچه ها، محمدرضا شاه منتظر تصمیم سفارت انگلیس برای خروج از ایران بود. مهمتر از همه، مردم خواستار استقلال در برابر استعمار بودند. البته ما هرگز به این معنا مستعمره نبودیم، اما هیچ وقت استقلال سیاسی نداشتیم. سیاست خارجی تعریف شد و مراجع آمدند و رفتند. وقتی دولت ملی دکتر مصاد طمع دارد، کودتا است.

تولیت آرامگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مردم ایران در طول تاریخ ملتی متدین، یکتاپرست و خداترس بوده اند و آشکارا اسلام را پذیرفته اند، در تعطیلی معابد و زیارتگاه ها خدمت کرده است. ، و در فرقه ضد اسلام بهائیت. اند.

وی ادامه داد: چهارمین مورد عزت ملت به عنوان آب ماهی است. امام هم جمله ای روی سر من دارد که می گوید «غبار» و اگر بخواهم شما را عنوان کنم، من آقا هستم و شما آقا نیستید. هدف امام این بود که مردم شریفی باشند. این بدان معناست که ما حق تسلیم نداریم و قانون به شهروندان ایرانی در کشور خود اجازه نمی دهد که با خود و افراد فاقد تابعیت یکسان رفتار کنند.

حجت‌الاسلام خمینی در مقاله پنجم فعالیت‌های امام خمینی (ره): هدف دیگر مبارزه با تحجر است. امام آن را اسلام ناب نامید. در قلب جامعه دینی وجود دارد که می تواند با زمانه ارتباط برقرار کند و خود را تطبیق دهد. از مواردی است که در اجتهاد در زمان و مکان می توان به آن اشاره کرد.

به پایان رساندن …
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید