امسال همه باید واکسن تاج را بزنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبهرام عین اللهی خبرنگار خبرگزاری مهر در اولین برنامه شنبه شب ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ گفت: زمانی که ما قدرت را گرفتیم اوج کرونا بود به طوری که ۵۰ هزار بیمار و ۷۰۰ نفر فوت کردند. در روز

وی افزود: در آن زمان تقریباً مردم در خانه نشسته بودند و اوضاع خراب بود. اما با تلاش دولت سیزدهم به سرعت توانستیم واکسن را آزاد کنیم.

عین اللهی با اشاره به اینکه نیروی مردمی برای تسریع واکسیناسیون دست به دست هم می دهند، خاطرنشان کرد: موفق شدیم یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز تزریق کنیم.

وی افزود: تا آذر ۱۴۰۰ ۱۳۲ هزار فوتی داشتیم و از آذر ۱۴۰۰ تا امروز ۱۱ هزار نفر فوت کردند که کاهش بسیار زیادی دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما قسمت ما ۶ کشور اول جهان هستیم که کرونا را کنترل می کنیم.

وی گفت: پیک هفتم با موارد فوت و میر در حال فروکش است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: به دلیل اینکه وضعیت سلامت کشور ما قابل مقایسه با کشورهای همسایه نیست، باید همواره آماده پیشگیری از بیماری هایی که از مرزها عبور می کنند، باشیم.

گفت: امسال یک بار با توجه به اینکه مدارس و دانشگاه ها در آستانه بازگشایی هستند، مردم باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.

عین اللهی تاکید کرد: یک نوبت واکسن کرونا بستگی به این ندارد که افراد چند دوز واکسن دریافت کرده باشند. است.

وی با توجه به بیمه همگانی مردم گفت: در حال حاضر ۶ میلیون نفر بدون بیمه درمانی رایگان هستند. استسه ماه مهلت داد م بیا و بیمه رایگان بگیر

وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بیماران خاص افزود: هفته گذشته شورای وزیران «صندوق بیماری های خاص» را تصویب کرد.

عین اللهی به برنامه ریزی ادامه می دهد داروساز وی تاکید کرد و افزود: این طرح برای جلوگیری از رانت و جلوگیری از قاچاق اجرا شد.

وی گفت: با تغییر ارز مواد مخدر، مابی نابرابری با تخفیف و نرخ رایگان در اختیار بیمه ها قرار می گیرد تا هزینه های از جیب شهروندان افزایش پیدا نکند.

وزیر بهداشت افزود: