امنیت غذایی و انرژی موضوع اصلی نشست گروه ۲۰ خواهد بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه گاردین، مسائل امنیت غذایی و انرژی یکی از موضوعات اصلی نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در بالی اندونزی خواهد بود.

رامین طلووی دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اقتصادی و بازرگانی در این باره به خبرنگاران گفت: آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه روز جمعه در نشست اصلی وزرای گروه ۲۰ موضوع امنیت انرژی را مورد بحث و بررسی قرار داد و به صورت دوجانبه درباره آن بحث کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی افزود: کشورهای گروه ۲۰ باید بر همکاری و حمایت از تلاش های سازمان ملل برای باز کردن خطوط دریایی مسدود شده در اثر جنگ اوکراین پافشاری کنند.

طلووی گفت: کشورهای گروه ۲۰ باید روسیه را مسئول بدانند و از سازمان ملل بخواهند که از تلاش‌ها برای بازگشایی مسیرهای حمل و نقل غلات و تسهیل دسترسی به غلات در اوکراین حمایت کند.

علاوه بر این، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که نشست گروه ۲۰ در اندونزی برگزار می شود: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، به عنوان بخشی از نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در بالی، با وانگ یی، وزیر امور خارجه دیدار کرد. اندونزی این هفته انجام داد

وزرای خارجه گروه ۲۰ پنجشنبه و جمعه این هفته در بالی اندونزی دیدار خواهند کرد. نشست دو روزه وزرای خارجه گروه ۲۰ قبل از اجلاس سران به میزبانی اندونزی در ماه نوامبر برگزار خواهد شد.

بلینکن و وانگ آخرین بار در اکتبر گذشته در اجلاس G20 در رم با یکدیگر ملاقات کردند. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، موضوع جنگ اوکراین در نشست هفته جاری وزرای خارجه آمریکا و چین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.