انتقال داده های WhatsApp از تلفن مشکل انتقال داده را به سادگی حل کنید


راه حل انتقال داده های واتس اپ از گوشی

چه خبرواتس اپ) یکی از مهمترین برنامه های ارتباطی در سراسر جهان است که بیش از دو میلیارد کاربر دارد. اگر می خواهید هنگام خرید یا تعویض تلفن همراه، تمام سابقه چت خود را حفظ کنید، باید نحوه انتقال داده های WhatsApp را یاد بگیرید. اما انتقال داده‌های واتس‌اپ از یک گوشی به گوشی دیگر می‌تواند دشوار باشد، به خصوص در هنگام انتقال داده‌ها به گوشی با سیستم عامل متفاوت. در این مقاله راه حل هایی را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند تاریخچه چت، فیلم ها، عکس ها و پیوست های واتس اپ را به گوشی دیگری انتقال دهید.

انتقال داده های WhatsApp از تلفن

اگر گوشی هوشمند جدیدی تهیه کنید و واتس اپ را نصب کنید، چت ها و گروه های قدیمی شما به طور خودکار به گوشی جدید منتقل نمی شوند. اما تنها با چند مرحله ساده، می‌توانید تمام پیام‌ها، عکس‌ها و رسانه‌های خود را در هر زمان به طور کامل به دستگاه جدید خود منتقل کنید. داده های آیفون (سیستم عامل iOS) شما به یک گوشی اندرویدی سوئیچ می کنید. برخی از خدماتی که داده های واتس اپ را از تلفن منتقل می کنند عبارتند از Google Drive و iCloud.

پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات از طریق Google Drive

WhatsApp در تلفن هوشمند Android از Google Drive (درایو گوگل) برای پشتیبان گیری خودکار استفاده می شود. نسخه پشتیبانی واتساپ (منبع) مرتبط با شماره تلفن و حساب Google متصل به WhatsApp است. بنابراین، مهم است که جزئیات حساب Google خود را به خاطر بسپارید. اتصال به Google Drive برای انتقال چت آسان است، اما برای جلوگیری از حذف پیام‌ها می‌توانید اقداماتی را انجام دهید.

بسته به تنظیمات فعلی شما، پشتیبان‌گیری خودکار را می‌توان غیرفعال کرد یا روی هفتگی یا ماهانه تنظیم کرد. از همه داده‌ها و پیام‌هایتان به‌صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید تا مطمئن شوید به تلفن جدیدتان منتقل می‌شوند.

برای پشتیبان گیری در واتس اپ این مراحل را دنبال کنید.

  • وارد اپلیکیشن WhatsApp شوید و به تنظیمات بروید
  • انتخاب چت کنید انتخاب کنید (مکالمه).
  • به بخش پشتیبان گیری چت (پشتیبان چت) رفتن
  • روی گزینه ذخیره روی (پشتیبان گیری) کلیک کنید.

نکات مهم برای پشتیبان گیری از داده ها

اگر از ویدیوی خود نسخه پشتیبان تهیه نکنید (با استفاده از برنامه های دیگر تصاویر گوگل)، ویدیوهای شما حذف خواهند شد. پس اول انتخاب درج ویدیو بررسی کنید (یک نسخه پشتیبان از ویدیو تهیه کنید). در غیر این صورت فقط از پیام ها و عکس ها نسخه پشتیبان تهیه می شود.

بازیابی اطلاعات

اکنون تمام پیام‌های تلفن قدیمی شما در Google Drive ذخیره می‌شوند. می توانید یک تلفن همراه جدید راه اندازی کنید. اما فراموش نکنید که همان شماره تلفن/سیم کارت و حساب گوگل را در دستگاه جدید ثبت کنید. به جای اتصال به داده تلفن همراه برای تأیید (اطلاعات تلفن همراه(به نقطه دسترسی)وای فای) برای اتصال.

هنگامی که واتس اپ را برای اولین بار در تلفن جدید باز می کنید، برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید پیام ها و رسانه های ذخیره شده در حساب Google خود را بازیابی کنید یا خیر. باید تأیید کنید که می‌خواهید از فایل پشتیبان استفاده کنید تا همه پیام‌ها و سایر فایل‌ها به صورت ناشناس دانلود شوند. اما بسته به تعداد فایل ها، این فرآیند ممکن است کمی طول بکشد.

بازیابی اطلاعات WhatsApp با سرویس iCloud در آیفون

مراحل پشتیبان گیری برای دارندگان آیفون چندان دشوار نیست. توجه داشته باشید که چت های شما به جای Google Drive در حافظه آنلاین حساب iCloud شما ذخیره می شود. برای انتقال اطلاعات واتس اپ از آیفون، به تنظیمات واتس اپ بروید. سپس انتخاب چت کنید انتخاب کنید (مکالمه). سپس به بخش پشتیبان چت برو انتخاب درج ویدیو شالز، سپس روشن کنید همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن کلیک

به یاد داشته باشید که هنگام تنظیم آیفون جدید خود از همان Apple ID استفاده کنید.شناسه اپل(از گوشی قدیمی و درایو iCloud استفاده کنید)iCloud Drive) و از شماره تلفنی که قبلا در واتس اپ ثبت نام کرده اید استفاده کنید. واتس اپ ابتدا از شما می پرسد که آیا می خواهید پیام ها و رسانه های ذخیره شده در نسخه پشتیبان را بازیابی کنید. شما یک انتخاب دارید تایید انتخاب کنید و منتظر بمانید تا داده های شما به صورت خودکار منتقل شوند.

انتقال اطلاعات واتس اپ از آیفون به گوشی اندروید

در اکتبر ۲۰۲۱، گوگل اعلام کرد که گوشی های اندروید ۱۲ می توانند داستان های واتس اپ را با استفاده از کابل لایتنینگ از آیفون پخش کنند. یو اس بی (USB-C) منتقل کردن. البته قبل از انجام این کار باید مطمئن شوید که واتس اپ در هر دو دستگاه به روز است و واتس اپ در گوشی جدید با همان شماره تلفن آیفون قدیمی ثبت شده است.

از آنجایی که این روش در هنگام راه اندازی اولیه اندروید کار می کند، بازیابی پیام های واتس اپ در گوشی اندرویدی که واتس اپ از قبل نصب شده است امکان پذیر نیست. بنابراین، اگر دستگاه قبلاً فعال شده است، باید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

برای انتقال داده‌های واتس‌اپ از یک تلفن اپل به یک تلفن اندرویدی، در حین راه‌اندازی اندروید، دو گوشی را با استفاده از کابل وصل کنید. Lightning-USB وصل شوید و مراحل را دنبال کنید. در حالی که کد QR برای انتقال چت های خروجی WhatsApp، کد را با دوربین آیفون اسکن کنید. اگر اسکن انجام نشد، واتس‌اپ را در آیفون باز کنید، به «تنظیمات» بروید و «چت‌ها» را انتخاب کنید تا چت‌ها به اندروید منتقل شوند. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

  • انتخاب شروع کنید در آیفون انتخاب کنید و منتظر انتقال فایل باشید
  • پس از بوت شدن گوشی اندرویدی جدید، واتس اپ را نصب و باز کنید
  • شماره تلفنی که برای داشتن اکانت واتس اپ در آیفون استفاده می کردید را وارد کنید
  • گزینه پس از شناسایی فایل پشتیبان WhatsApp وارد کردن انتخاب کنید

هنگامی که واتس اپ را در تلفن جدید خود فعال کنید، دستگاه قدیمی شما دریافت پیام را متوقف می کند. پیام پرداخت (پیام های پرداخت) و سابقه تماس به دستگاه جدید منتقل نمی شود، فقط پیام ها و رسانه ها (عکس ها، فیلم ها، پیام های صوتی) منتقل می شوند.

به صورت دستی از چت ها بک آپ بگیرید و آنها را بازیابی کنید

اگر یک گوشی اندرویدی دارید و ترجیح می دهید این کار را به روش قدیمی انجام دهید، به صورت دستی (کتابچه راهنمای) برای پشتیبان گیری از تاریخچه چت WhatsApp. برای ایجاد یک نسخه پشتیبان مراحل زیر را دنبال کنید. (همان فایل آپلود شده در گوگل درایو در حافظه گوشی هوشمند شما نیز ذخیره می شود).

ابتدا فایل منیجر گوشی قدیمی خود را باز کنید و به پوشه بروید واتس اپ برو پوشه پایگاه داده انتخاب آخرین فایل برای باز کردن معمولا “msgstore.db.crypt[number]برای کپی کردن فایل در سرویس ذخیره سازی ابری یا ایمیل، از گزینه اشتراک گذاری در دستگاه استفاده کنید.

حالا گوشی جدید یک پوشه دارد WhatsApp > پایگاه داده در حافظه داخلی دستگاه ایجاد کنید. فایل را در یک پوشه جدید کپی کنید. همچنین می توانید از رایانه برای کپی کردن فایل های پشتیبان و انتقال آنها به تلفن جدید استفاده کنید.

وقتی برای اولین بار WhatsApp را در تلفن جدید خود باز می کنید، باید برنامه را با شماره تلفنی که در دستگاه قدیمی خود استفاده می کردید باز کنید. پس از تایید شماره، واتس اپ فایل پشتیبان را جستجو می کند. “آیا می خواهید چت خود را بازیابی کنید؟” انتخاب وقتی از شما پرسیده می شود بازگرداندن انتخاب کنید.

انتقال داده های واتس اپ از گوشی راه حل های مختلفی دارد

بسیاری از مردم هر چند سال یک بار یک گوشی جدید می خرند. این بدان معناست که همه اطلاعات خود را از یک گوشی به گوشی دیگر منتقل می کنند. اما این فرآیند انتقال داده برای اکثر کاربران واتس اپ دشوار به نظر می رسد. در واقع اینطور نیست و روش های مختلفی برای جابجایی اطلاعات واتس اپ از گوشی وجود دارد که مهم ترین آنها را برای شما توضیح داده ایم.