اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و اشتغال زودرس روبرو هستند. کمبود وزن در دوران بارداری مشکلی است که زنان باردار دارای اضافه وزن می شوند. اگرچه افزایش وزن زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز نیاز به افزایش وزن دارند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این مدت آنها نیازی به رژیم کاهش وزن ندارند. بنابراین ، غذاها را با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب انتخاب کنید و از غذاهای پرکالری که بر آن تأکید می کنند پرهیز کنید. به منظور توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و عادات غذایی و شیوه زندگی توجه شود.

زنان باردار تحت هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه ای مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آن کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات و عادات نادرست غذایی شامل مصرف بسیاری از غذاهای نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ کرده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (به عنوان مثال ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی شکر است) ، شیرینی و شکلات
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا در صورت پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید