اوکراین بیش از ۱۲ میلیارد دلارتسلیحات و کمک مالی دریافت کرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اوکراین از آغاز حمله روسیه بیش از ۱۲ میلیارد دلار تسلیحات و کمک مالی دریافت کرده است.

این موضوع را «دنیس شمیحال»، نخست وزیر اوکراین اعلام کرده و گفته است: «اوکراین از زمان آغاز تمام عیار روسیه در ۲۴ فوریه، بیش از ۱۲ میلیارد دلار تسلیحات و کمک مالی دریافت کرده است.»

پس از آخرین مکالمه رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی، ایالات متحده از تقویت کمک‌های نظامی به اوکراین و تحویل تجهیزات و تسلیحاتی به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار خبر داد.

کشورهای عضو ناتو از جمله انگلیس و آلمان نیز موارد دیگری از تجهیزات مورد مطالبه اوکراین را تأمین کرده‌اند. اتحادیه اروپا نیز پیشتر کمک ۵۰۰ میلیون یورویی جدید برای تحویل تسلیحات به کی‌یف را تصویب کرد و قرار است این پول برای سلاح‌های دفاعی، تجهیزات پزشکی، سوخت و موارد دیگر هزینه شود.اتحادیه اروپا تا کنون، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو کمک نظامی و تدارکاتی در اختیار اوکراین قرار داده است.

حمایت‌های نظامی غرب از اوکراین در حالی تشدید می‌شوند که مسکو حضور گسترده‌ای در شرق اوکراین و منطقه دونباس را تدارک می‌بیند.