اگر واقعاً منتظر نباشید ، چگونه سریعتر موها را رشد دهید


این اتفاق می افتد – بدترین کابوس موهای شما به واقعیت تبدیل شده است. پس از سالها صبر و حوصله برای رسیدن به نهایت طول مو مورد نظر ، اشتباهات باقی مانده شما را ترک کرده است زیاد قفلی کوتاهتر از آنچه تصور می کردید قبل از قرار ملاقات. یا شاید شما به یک رویداد بسیار مهم می روید و * هنوز * به حدی نرسیده اید که برای رسیدن به یک ظاهر مناسب Pinterest انتظار دارید. شما باید بدانید که چگونه موها را سریعتر رشد دهید ، و اکنون به آن احتیاج دارید.

اما ، قبل از اینکه به طور کامل وارد حالت وحشت شوید ، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید برای سریعتر رشد موهای خود انجام دهید. نکته ، نکته: همچنین می توانید برخی از محصولات رشد مو را در یخچال خود بیابید.

به گفته سه متخصص ، به خواندن ادامه دهید تا بهترین روش ها برای رشد سریع موها را مشاهده کنید. شما در راه رسیدن به رشته هایی مانند Rapunzel خواهید بود.

آشنایی با چرخه طبیعی رشد مو

قبل از ورود به کتاب بازی خود برای رشد سریع مو ، مهم است که نحوه عملکرد چرخه رشد مو را درک کنید. به گفته پنی جیمز ، متخصص Trichologist ، IAT ، برای شروع موها فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کنند. “موهای ما در یک چرخش ثابت هستند ، از مرحله رشد شروع می شود ، [known as the] سطح آناژن ، [and] حدود 85 درصد از کل موهای سر ما در این مرحله است. ” بعد ، جیمز می گوید حدود 1 درصد از کل موها در سطح کاتاژن یا سطح استراحت هستند. 14 درصد باقی مانده موها در مرحله نهایی ، تلوژن (AKA ، ریزش مو) هستند.

هنگامی که موهای جدید رشد می کنند ، از درم یا وسط سه لایه اصلی پوست شما شروع می شود. جیمز می گوید فولیکول های مو از اینجا شروع می شود و موها در نهایت از فولیکول های سر بیرون می آیند. اما فولیکول خود آناتومی خاص خود را دارد: پایه فولیکول را پیاز مو می نامند و در بالای آن برآمدگی وجود دارد. هر دو نقش مهمی در رشد دارند.

سلول ها و سلول های بنیادی وجود دارند که سلول های مو را در ناحیه پیاز ایجاد می کنند ؛ سلول های بنیادی در ناحیه برآمدگی فولیکول مو قرار دارند. »علاوه بر این ، جیمز می گوید پیاز مو حدود 0.35 میلی متر مو در روز تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوست ما است ، که گروهی از سلول ها هستند که با رگ های خونی ارتباط برقرار می کنند و تحت تأثیر عدم تعادل در بدن قرار می گیرند.”

چه کسی می دانست که یک تار مو می تواند آناتومی آنچنان پیچیده ای داشته باشد که در نهایت به شما در برجسته سازی ظاهر کمک کند؟ بنابراین ، برای ادامه چرخه ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خیلی ، در واقع. اینجاست که شروع می شود.

این غذاهایی را که موهای شما سریعتر رشد می کنند ذخیره کنید

همانطور که رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند برای رنگ روشن شگفت انگیز باشد (نگاه کنید به: بلوبری ، سبزیجات سبز ، ماهی های چرب) ، همین امر در مورد رشد مو نیز صدق می کند. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، تغذیه نقش مهمی در رشد مو دارد. Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، متخصص آموزش در HUM غذاهایی مانند:

  • تخمه آفتاب گردان
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • لوبیا
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • اسفناج

لیست توصیه شده جیمز از غذاها همچنین شامل توفو ، قارچ ، صدف ، لوبیا ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “هر کس [of the] در بالا گروهی از غذاها هستند که به طور غیرمعمول دارای اسیدهای آمینه و پروتئین هستند ، [which is] همه چیز برای حفظ سلامت مو و پوست بسیار مهم است. ”

Martine Langsam ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را نیز دریافت می کنید. با جویدن ترکیبی از گروه های غذایی و تمرکز بر رنگ های مختلف سبزیجات و میوه ها ، تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی خود را بدست خواهید آورد. و به نوبه خود ، او می افزاید ، “فرایند متابولیک شما بهتر و کارآمدتر پیش می رود و رشد موهای قوی تری خواهید داشت.”

دسترسی سریع (یا دو) برای رشد سریع مو

شگفت آور نیست که مکمل ها نقش مهمی در رشد سریع مو دارند. “برای اینکه بتوانید موها را به درستی تغذیه کنید ، باید خود را تغذیه کنید.” با این کار ، جیمز می گوید این کار به موهای شما کمک می کند تا بدون وقفه در چرخه موی مناسب بمانند. موهای ما یک اندام است ، در واقع این کوچکترین اندام بدن ما است ، بنابراین وقتی از تغذیه مناسب بدن خود غافل می شویم به راحتی نامتعادل می شود. ”

جیمز می گوید بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین های C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. او توضیح می دهد: “این ویتامین ها برای سیستم عصبی ، انرژی و سلامت مو بسیار مفید هستند.”

موهای شیرین HUM حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، fo-ti و paba است ، ترکیباتی که برای حمایت از رشد مو ، حفظ فولیکول های مو سالم و تقویت موهای قوی طراحی شده اند. (در مورد ترکیبات قوی مواد در اینجا بیشتر بدانید.) خوشمزه های خوشمزه توت های گیاهی باعث تقویت رشته های قوی و سالم می شوند.

دکتر. استیون شاپیرو ، دکتر ، همچنین به مشتریان خود می گوید که برای پوشش کمبودهای احتمالی تغذیه ، با یک مولتی ویتامین خوب شروع کنند. Base Control با مواد مغذی ضروری برای حمایت از زنان قبل از یائسگی و پر کردن شکاف تغذیه ای طراحی شده است.

جیمز توصیه می کند با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که قبل از مصرف این مکمل های ذکر شده در بالا ، هیچ دارویی را قطع نمی کنید.

برای سرعت بخشیدن به فرآیند به صورت موضعی اقدام کنید

از نظر موضعی ، چندین فرمول در بازار وجود دارد که سرعت رشد موها را افزایش می دهد. لنگسام توضیح می دهد: “به طور کلی ، موضعی حاوی مواد مغذی است.” او توضیح داد: “و آنها در واقع از طریق پوست سر به فولیکول ها نفوذ می کنند ، به شرطی که تجمع زیادی روی پوست سر نداشته باشید.” “موضوعات همچنین گاهی اوقات دارای مسدود کننده های PHT هستند ، و این برای افرادی که ریزش موی زنانه یا مردانه دارند بسیار مناسب است.”

علاوه بر این ، دکتر شاپیرو می گوید محصولاتی وجود دارد که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کند. “و هنگامی که یک ویتامین موضعی دریافت می کنید ، باید وارد فولیکول های مو شود که در لایه چربی پوست قرار دارند.” وقتی از مواد مغذی موضعی استفاده می کنید ، دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که به سلول های ماتریس مو برسد تا موها را تحریک کند. اما ، این موضوع قطعاً ارزش مرور کلی دارد. با مشتری خود ، دکتر به گفته وب سایت آنها ، شاپیرو از سرم ماینوکسیدیل 2 درصد زنان از یک نام تجاری استفاده می کند که از نظر بالینی ثابت شده و برای تقریبا 60 درصد از زنان م effectiveثر است. این فرمول برای احیای فولیکول های مو عمل می کند و باعث رشد مجدد مو می شود.

مشابه ماینوکسیدیل ، ممکن است نام Rogaine را شنیده باشید ، که دکتر. شاپیرو گردش فولیکول های مو را بهبود می بخشد. برای بهترین نتیجه ، استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید که اگر این مسیر را دنبال کنید باید در استفاده از آن کوشا باشید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید

مردان موهای خود را می شویند

متاسفانه به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که باعث رشد سریع موهای شما شود. با این حال ، او می گوید کلید یافتن شامپوی مناسب برای نوع موی شما است که می تواند توسط یک متخصص مو کمک کند. همچنین ، او می گوید بهترین راه برای زیبا جلوه دادن یال شما این است که موهای خود را هر روز یا یک روز در میان بشویید ، یا اگر موهای بسیار فر دارید ، هفته ای یک بار شامپو بزنید. جیمز افزود: “از مارکی استفاده کنید که برای نوع موهای شما به خوبی تحقیق شده است.”

علاوه بر این ، لنگسام توصیه می کند که هنگام خرید محصولات مو ، چشمان شما را بچرخانید تا برخی از مواد را دریافت کنید. وی گفت: برخی از مواد مفید برای ریزش مو عبارتند از: آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن هسته انگور و روغن جوجوبا.

خط پایین

در حالی که لزوماً محصولی در بازار وجود ندارد که موهای شما را سریع رشد کند ، اما چند قدم را می توانید برای تشویق رشد موها انجام دهید. با انجام مراحل ساده فوق هر روز ، شانس خود را برای قفل شدن در مدت زمان بیشتر افزایش می دهید.

و در این میان ، جیمز پیشنهادهایی در خانه دارد که بهترین درخشندگی را به موهای شما در همه زمان ها می بخشد. در حالی که ممکن است باعث رشد یال شما نشود ، او توصیه می کند که با سرکه سیب بشویید. وی توضیح داد: “سیب سیب در حدود pH 2 تا 3 اسیدی است.” هنگامی که بعد از شستن موها استفاده می شود ، خاصیت اسیدی آن کوتیکول را می پوشاند و درخشندگی فوق العاده ای به موها می بخشد. ” او می گوید برای افزودن به آن ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید ، که همان اثر افزایش درخشندگی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید