ایالات متحده می گوید یکی از رهبران القاعده در سوریه کشته شده است


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا صبح سه‌شنبه حمله‌ای را در استان ادلب سوریه آغاز کرد و یکی از اعضای ارشد یک گروه شبه‌نظامی مرتبط با القاعده را هدف قرار داد.

به گزارش رویترز، واشنگتن می گوید ابوحمزه الیمن یکی از سرکردگان گروه تروریستی هراس الدین در این حمله در حالی که به تنهایی سوار موتورسیکلت بود کشته شد.

این آژانس افزود که در تحقیقات اولیه به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

در بیانیه سازمان تروریستی سنتکام آمده است: “ما یکی از اعضای برجسته حراس الدین را در ادلب سوریه هدف قرار می دهیم که با القاعده بیعت کرده است.” زمانی که ابوحمزه یمن را هدف قرار داد، تنها سوار موتورسیکلت شد. قتل این مرد توانایی القاعده را برای حمله به مردم بی گناه در سراسر جهان تضعیف می کند.

به گزارش رویترز، پیش از بیانیه آمریکا، منابع محلی گفته اند که یک مرد درست قبل از نیمه شب پس از هدف قرار گرفتن موتورسیکلتش بر اثر اصابت دو موشک کشته و جسدش به بیمارستان پزشکی قانونی ادلب منتقل شده است.

ارتش آمریکا در روزهای اخیر فعالیت های غیرقانونی و تهاجمی خود را در سوریه به نام مبارزه با گروه های تروریستی تشدید کرده است. هفته گذشته ارتش آمریکا دو هلیکوپتر ۱۲ ساعته را در مناطقی از سوریه هدایت کرد و چندین نفر را دستگیر کرد.

نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش همچنین مدعی شدند که ابوابراهیم الهاشمی القرشی، سرکرده داعش را طی عملیاتی در شهر مرزی هالیبورن سوریه و ترکیه در ماه فوریه کشته اند.

پیش از این نیز یک خودروی بمب گذاری شده در شهر درعا در جنوب سوریه منفجر شد و دو نفر مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ خ
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید