ایجاد زیرساخت های لازم برای نهضت ملی مسکن در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، جواد زوانت عصر شنبه در بازدید از سایت زعفرانیه بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و شرایط فرهنگی خراسان جنوبی، اکثر شهرستان های استان شاهد بارندگی چندوجهی نخواهند بود. -ساختمان های طبقاتی یا آپارتمان ها و سازه ها ویلایی است.

با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن در قالب ویلا در ۲۹ شهر خراسان جنوبی است، خاطرنشان کرد: این طرح تنها در بیرجند و کاین در قالب آپارتمان اجرا می شود.

زاوانت در خصوص ماموریت بازدید از زعفرانیه و سایت ۲۷ هکتاری بیرجند گفت: خوشبختانه زیرساخت های لازم برای این سایت ها جای تقدیر دارد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه میدان زعفرانیه یکی از زیباترین و زیباترین نقاط استان خواهد بود، اضافه کرد: برای اولین بار پروژه مسکونی در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی ساخته می شود. بهترین نقطه طرح نهضت ملی.

وی با اشاره به دغدغه شهروندان در خصوص مشارکت در این پروژه گفت: ۳۵۰ میلیون از این پروژه اعتبارات دولت و مابقی توسط مردم است.

زاوانت گفت: با توجه به محدودیت های استانی، مکاتباتی با وزارت راه و شهرسازی و نهاد ریاست جمهوری برای کاهش سهم مردم داشته ایم و پس از نهایی شدن پیشنهادها به اطلاع شما خواهد رسید.