ایران ادعای بی اساس بریتانیا مبنی بر توقیف محموله تسلیحاتی ارسال شده به یمن را رد کرده است.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری «فارس»، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بیانیه سایت رسمی دولت انگلیس مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به یمن واکنش نشان داد. . ساخته شده در ژانویه ۲۰۲۲.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه غیرمستند و قدیمی منتشر شده در وب سایت رسمی دولت بریتانیا مبنی بر توقیف یک محموله تسلیحاتی ایرانی که در ژانویه ۲۰۲۲ به یمن ارسال شده بود، این ادعا را رد کرد. وی ادامه داد: انگلیس به فروش سلاح های پیشرفته ادامه می دهد، ائتلاف نظامی خودخوانده علیه مردم بی دفاع یمن، شریک جنگ و تجاوز به یمن است و در موقعیتی نیست که بتواند چنین اتهامات بی اساس را علیه جمهوری اسلامی مطرح کند. چهره ایران و انسان دوستی محسوب می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بر اساس گزارش ها و آمار منتشر شده در رسانه های انگلیس، این کشور ۸ میلیارد پوند تسلیحات پیشرفته شامل بمب، موشک های هوا به زمین و هدایت شونده و جنگنده ها را تامین کرده است. از ابتدای تهاجم نظامی به یمن، این تعداد به ائتلاف ضد یمن فروخته شده است و با توجه به مجوزهای ویژه ای که دولت این کشور به تولیدکنندگان سلاح اعطا کرده است، این تعداد چندین برابر شده است. در واقع انگلیس پس از اطلاع از جنایات جنگی ائتلاف متجاوز علیه مردم بی دفاع یمن و انجام حملات نظامی به مدارس، بیمارستان ها، مراسم عروسی و انبارهای مواد غذایی، این سلاح ها را در اختیار مهاجمان قرار داد.

کنعانی تاکید کرد: ادامه صادرات تسلیحات دولت انگلیس به نیروهای ائتلاف بی شک یکی از دلایل تداوم جنگ علیه بشریت در یمن است و بنابراین حق اخلاقی ادعایی در این کشور را ندارد. علیه جمهوری اسلامی ایران.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید