بایدن: برای خرید تسلیحات تهاجمی در آمریکا باید سن را بالا ببریم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پس از تیراندازی ها و خشونت هایی که هر روز تعداد زیادی را در آمریکا کشته و مجروح می کند، رئیس جمهور آمریکا خواستار افزایش سن خرید سلاح های تهاجمی به ۲۱ سال شد.

بر اساس گزارش‌ها، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی نوشت: در تگزاس می‌توان در سن ۱۸ سالگی سلاح‌های تهاجمی خرید، اما تا ۲۱ سالگی نمی‌توان یک تپانچه خرید.

بایدن افزود: اگر نتوانیم سلاح های تهاجمی را به درستی ممنوع کنیم، حداقل باید سن خرید سلاح را به ۲۱ سال افزایش دهیم.

در آخرین تیراندازی در فیلادلفیا سه نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شدند.

از سال ۲۰۲۲، ۲۷ تیراندازی در مدارس آمریکا رخ داده است که بیش از ۸۳ نفر را کشته و زخمی کرده است.

۶۰ سال بعد، اسلحه عامل اصلی مرگ کودکان آمریکایی، سبقت گرفتن از اتومبیل و تصادفات رانندگی است، زیرا تعداد اسلحه در مدارس ایالات متحده افزایش می یابد و این روزها بیش از ۹۰ درصد از کودکان ۵ تا ۱۴ ساله در سن ۳۰ سالگی جان خود را از دست می دهند. ثروتمندترین افراد جهان با شلیک گلوله کشته می شوند، آنها از ایالات متحده آمده اند.

در ایالات متحده، نیروهای مسلح ملی (NFF) سالانه در تگزاس برای رد پیشنهاد کنترل تسلیحات گرد هم می‌آیند، در حالی که بسیاری از دموکرات‌ها خواستار اصلاح قوانین مربوط به سلاح و کنترل سلاح شده‌اند. حقوق اساسی بشر

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز به فدراسیون گفت که ایالات متحده باید به جای وضع قوانینی که دسترسی به سلاح را محدود می کند، امنیت مدارس را افزایش دهد.