بایدن بر تعهد خود برای مبارزه با خشونت مرگبار در آمریکا تاکید کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پس از ادامه تیراندازی و خشونت های مرگبار در آمریکا، جو بایدن رئیس جمهور این کشور بار دیگر بر تعهد خود برای مبارزه با این خشونت تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن گفت که با وجود اولین تغییرات در دسترسی به سلاح در ایالات متحده در ۳۰ سال گذشته، هنوز اقدامات زیادی برای مبارزه با “بیماری خشونت با سلاح” در این کشور وجود دارد.

رئیس جمهور ایالات متحده در بیانیه ای در مورد تیراندازی در حومه شیکاگو گفت: “من به تازگی یک طرح دو حزبی بزرگ برای ۳۰ سال اصلاح اسلحه را امضا کردم که می تواند جان انسان ها را نجات دهد، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. این کار است. انجام دهم و از مبارزه با بیماری خشونت با اسلحه دست برنخواهم داشت.

گفتنی است در جریان خشونت های اخیر در آمریکا تیراندازی در ایالت ایلینویز آمریکا رخ داد و چندین نفر کشته شدند.

مقامات ایالات متحده می گویند پلیس به گزارش های مربوط به تیراندازی دسته جمعی در جریان تظاهرات روز استقلال در حومه شیکاگو پاسخ داده است.

در جریان تظاهراتی در پارک هایلند، ایلینوی در چهارم ژوئیه، چندین نفر تیراندازی شدند، شش نفر کشته و ۲۴ نفر زخمی شدند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اخیراً یک طرح دو حزبی برای محدود کردن آزادی فروش و حمل و نقل تسلیحات قبل از سفر خود به اروپا را امضا کرد و این قطعنامه را به یک قانون اجرایی تبدیل کرد. کشور.