بایدن قصد دارد تعداد نیروها و کشتی ها را در اروپا افزایش دهد


به گزارش گروه بین الملل فارس، رئیس جمهور آمریکا علاوه بر ادامه استقرار نظامیان آمریکایی در اروپا، قصد دارد تعداد نیروهای آمریکایی در لهستان را افزایش دهد و از احتمال استقرار تعداد زیادی ناو جنگی در اسپانیا خبر دهد.

بی‌بی‌سی روز سه‌شنبه گزارش داد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، انتظار می‌رود تمدید نظامی در لهستان و منطقه بالتیک را اعلام کند.

به گفته دو مقام پنتاگون، تعداد نیروهای عادی در لهستان صدها نفر افزایش خواهد یافت. احتمالا بایدن قصد دارد دو ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا را در بندر روتا اسپانیا مستقر کند.

فرماندهان نظامی اروپایی مستقر در ایالات متحده به دنبال ناوشکن های زیادی در اروپا برای کنترل زیردریایی های روسی و سایر مأموریت ها هستند.

بایدن و دیگر رهبران ناتو این هفته در مادرید اسپانیا ملاقات کردند تا در مورد برنامه هایی برای ایجاد تغییرات مهم در رویکرد ناتو در قبال امنیت اروپا گفتگو کنند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز دوشنبه گفت که نیروهای ائتلاف ۴۰۰۰۰ نفری واکنش اضطراری را به ۳۰۰۰۰۰ نفر افزایش خواهد داد.

لهستان در مجموع ۱۰۵۰۰ سرباز آمریکایی دارد که این رقم قبل از شروع پنجمین ماه جنگ روسیه و اوکراین حدود ۵۰۰۰ نفر بود.

یک احتمال برای لهستان استفاده از نیروهای اضافی برای تقویت ناتو به رهبری ایالات متحده است که تنها ۵۰ مایلی از منطقه نظامی روسیه در کالینینگراد عمل می کند.

تنش ها با روسیه هفته گذشته زمانی که لیتوانی حمل برخی از کالاهای روسی از طریق راه آهن به کالینینگراد را ممنوع کرد، تشدید شد و مسکو را وادار به واکنش تلافی جویانه کرد.

کالینینگراد در منطقه بالتیک بین لیتوانی و لهستان واقع شده است. کرملین بارها اعلام کرده است که قصد دارد سامانه موشکی اسکندر را در کالینینگراد برای مقابله با سامانه های دفاع موشکی آمریکا و ناتو در شرق اروپا مستقر کند. به این مکان قلعه موشکی روسیه نیز می گویند.

ویکتور هورنین، وزیر دفاع بلاروس اخیراً گفت که رزمایش مهم ناتو در اروپای شرقی در لیتوانی، لتونی و لهستان، اروپای شرقی را به یک عملیات نظامی بالقوه تبدیل خواهد کرد.

ناتو همچنین قصد دارد در دریای بالتیک و دریای شمال رزمایش هایی را انجام دهد. ناتو قصد دارد اروپای شرقی را به یک پایگاه نظامی بالقوه تبدیل کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید