با فرم بدن خود آشنا شوید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. همه بدن ها یک شکل ندارند ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ، مهمترین اصولی که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

نوع فرم بدن

بر اساس تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تعلق دارند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین در این اندام ، عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. برای هر فرم بدن راه هایی برای پوشیدن لباس شخصی وجود دارد تا کل بدن را مناسب و مناسب نشان دهد. اندام هایی مانند این معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و شکل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و تنه پایینی باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندام های شکل گلابی ، عرض شانه ها و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی که دارای اندام هایی از این دست هستند ، کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمر باریک تری نسبت به قسمت بالای تنه و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و پشت ممکن است متفاوت باشد ، که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

پای مثلثی وضعیتی است که در آن عرض ساقه فوقانی باریک تر از ساقه پایینی است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر است ، در ظاهر اندام فرد یک مثلث رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ساخته می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، قسمت میانی بدن پهن تر از اندام است. این افراد دارای سینه هایی هستند که از شانه ها و باسن پهن تر و پهن تر هستند.

شکل لوزی (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، رانها بزرگتر از بازوها هستند.

تشخیص شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

با خواندن این دسته بندی ممکن است شکل بدن خود را تشخیص دهید. شاید برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کرده و به دو دسته متفاوت تعلق داشته باشند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، متر را مستقیماً از پشت سر درست از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه سینه باید از زیر بازوها و روی سینه بیرون زده اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خطی که در کنار ناحیه ایجاد شده است این است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور آن بپیچید. برای دور ران ، متر را روی خط الراس قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. شلوغی یا ارتفاع باعث تغییر شکل و فرم بدن می شود. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید