با واکسن کرونا چه کنیم؟


با واکسن کرونا چه کنیم؟

خبر دادن گلو در روزهای اخیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور افزایش یافته و مراجعه افراد به مراکز درمانی افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، فرمانده عملیات بیماری کرونا در پایتخت تهران با اشاره به افزایش مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی تهران نسبت به موج جدید این بیماری هشدار داد و گفت: همه مبتلایان به این بیماری هستند. کسانی که شش ماه واکسینه شده اند احتمالاً اقداماتی انجام می دهند.”

وی ادامه داد: به طور کلی اگر شش ماه از آخرین واکسیناسیون می گذرد، نوبت سوم یا چهارم واکسن را دوز یادآوری کرونا می نامند و مردم به ویژه کادر بهداشتی و درمانی باید نسبت به دریافت واکسن جدید اقدام کنند. موج بیماری».

در این زمینه ممکن است بسیاری از افراد دچار سردرگمی شوند و در مورد انتخاب دوز چهارم یعنی واکسن تقویت کننده کرونا سوالاتی داشته باشند.

به گفته دکتر حسین کرمانپور تزریق نوبت چهارم یادآور ویروس کرونا به بدن است و تفاوتی بین نوع واکسن کرونا و تزریقی آن وجود ندارد.

توضیحات دکتر کرمانپور را در فیلم زیر مشاهده کنید.

برنامه گلونی را دنبال کنید

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۲۳۷۵ بیمار به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که متاسفانه ۱۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایسنا، از دیروز تا امروز، ۲۸ تیرماه یعنی ۱۴۰۱، ۲۳۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که ۲۹۶ نفر از آنها بستری شده‌اند.

تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور ۷ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۷۶ نفر است.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۴۳۹ نفر رسید.

درباره واکسن کرونا بیشتر بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین