با پلی استیشن بازیکن را کنترل نمی کنم/ ذهنیت فوتبال آلمانی دارم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، رضا پرکاس عصر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل سالن اجتماعات باشگاه گلستان آبادان اظهار داشت: امسال بر اساس اطلاع رسانی به موقع و شفاف پایه گذاری کردیم.

وی ادامه داد: پیشرفت در هر زمینه ای روی تیم تاثیر مثبت دارد. نحوه بازی تیم، رتبه بندی تیم، نتایج تیم و رسیدن به اهداف مورد نظر را می توان از ویژگی های مثبت تیم دانست.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: بازی تاکتیکی، بازی صحیح، کم کارت، بازی جوانمردانه و ذهنیت حرفه ای بازیکن بخشی از پیشرفت مثبت تیم است.

پرکاس گفت: می خواهیم طوری برنامه ریزی کنیم که حتی وقتی تکنسین های بعدی آمدند ریل ها به درستی ریل گذاری شود. البته هر باشگاهی علاقه مند به حضور در رده های بالای جدول است و تلاش ما نیز معطوف به پیشرفت و ارتقای تیممان است.

وی افزود: با توجه به حساسیت هایی که وجود دارد، لازم است در برخی پست ها بازیکنان پیشرو جذب شوند، بسترسازی برای بومی سازی تیم فراهم شده است، اگر قرار است تیم واقعا بومی سازی شود این روند باید در ۳-۵ انجام شود. سال

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هشدار داد: در لیگ برتر هستیم پس باید برای کسب سهمیه بجنگیم و عنوان خوبی کسب کنیم، هواداران نگران این موضوع نباشند. زمینه ها و بودجه های اجتماعی و فرهنگی عوامل مرتبط در جذب بازیکنان هستند.

پرکاس یادآور شد: در برخی پست ها نتوانستیم بازیکن ایرانی داشته باشیم به همین دلیل بازیکن خارجی را در نظر گرفتیم و با توجه به شرایط، سن بازیکن و فیلم هایی که بررسی کردیم، آن بازیکن را انتخاب کردیم و انجام دادیم.

گفت: از یوفا مدرک مربیگری گرفتم اما مدرک داوری و دروازه بانی هم دارم. البته تخصص یکی از ویژگی های یک مربی است.

سرمربی تیم فوتبال «صنعت نفت آبادان» در پاسخ به این سوال خبرنگار که خود را ایرانی می دانید یا آلمانی؟ وی گفت: من در آلمان تحصیل کردم و بیش از ۳۰ سال در خارج از کشور زندگی کردم. من در کشوری زندگی می کردم که اصول اول تا سوم در آن درست بود.

پرکاس گفت: نظم برای من بسیار مهم است و بازیکنانم تاکنون این موضوع را پذیرفته اند و بدون دستور نمی توانیم اقدام مثبتی انجام دهیم.

وی افزود: تمام الفبای فوتبالی فوتبال آلمان را یاد گرفتم و اروپا را طی کردم. من به ایرانی بودنم افتخار میکنم

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ادامه داد: تابعیت دوگانه دارم و در آلمان هم زندگی می کنم، از نظر مدرک و علم فوتبال ذهنیت آلمانی داریم.

وی افزود: زمانی که به تیم صنعت نفت آبادان آمدم از تمام مشکلات و چالش ها آگاه بودم. من متولد خرمشهر هستم، خودم را ایرانی و خوزستانی می دانم. من در آبادان بزرگ شدم و اقوامم در آبادان هستند.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره جذب بازیکن گفت: بعد از اینکه سرمربی شدم با توجه به اینکه ۱۶ بازیکن نفت دیده بود نتایج سایر تیم ها را برای ایران بررسی و پیگیری کردم.

پرکاس افزود: تمام قراردادها دو ساله است و هر زمان که احساس کنم دیگر برای باشگاه مناسب نیستم از تیم جدا خواهم شد.

پرکاس خاطرنشان می کند: من پخش کننده را با گوشی در دست مانند پلی استیشن کنترل نمی کنم.