با پیشرفته‌ترین هلی‌کوپتر دریایی جهان آشنا شوید! (ویدیو)


هلی کوپتر MH-60R سیهاوک پیشرفته ترین هیلکوپتر دریایی جهان است و در حال حاضر نیروی دریایی آمریکا و چند کشور دیگر در مناطق دریایی و ساحلی از آن به عنوان جنگ افزاری ضد زیردریایی و ضد سلاح های سطحی استفاده می کنند. این هلی کوپتر در حال حاضر توانمندترین هلی کوپتر دریایی است و به گونه ای طراحی شده است از روی ناوشکن، کشتی های کروز و ناوهای هواپیما برد به پرواز در بیاید. در ادامه ویدیوی از این هلی کوپتر مجهز را تماشا می کنید.

به گزارش کاماپرس، مأموریت اصلی هلی کوپتر MH-60R سیهاوک انجام عملیات به عنوان ضد زیردریایی و ضد جنگ افزارهای سطحی است. از این هلی کوپتر بیش از ۳۰۰ فروند در سرتاسر جهان وجود دارد و تاکنون حدود ۶۰۰۰۰۰ ساعت پرواز موفق انجام داده است. این هلی کوپتر علاوه بر نیروی دریایی آمریکا، در نیروی دریایی سلطنتی دانمارک، نیروی دریایی استرالیا و نیروی دریایی عربستان نیز خدمت می کند.

از دیگر مأمویت های هلی کوپتر MH-60R سیهاوک می توان به ترابری هوایی، امداد رسانی پزشکی، عملیات جستجو و نجات، پشتیبانی هوایی و پشتیبانی جنگ افزاری اشاره کرد.  MH-60R سیهاوک به سیستم مین یاب و سیستم مین یاب لیزری از هوا مجهز است و اشیا غوطه ور شده در آب های ساحلی را شناسایی می کند. این هلی کوپتر گنجایش ۳ الی ۴ خدمه و ۵ سرنشین را در داخل کابین دارد و می تواند محموله ای تا حداکثر ۱۰۴۳۳ کیلوگرم را حمل کند. حداکثر سرعت این هواگرد ۲۷۰ کیلومتر برساعت و برد آن ۸۳۰ کیلومتر است.

پربازدیدترین ویدیوها را ببینید:

انتهای پیام

برای دسترسی سریع‌تر: