برای مبارزه با مواد مخدر نیاز به تغییرات و تحلیل جدی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، احسان کامرانی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر کشور با تاکید بر اینکه مبارزه صحیح با مواد مخدر است، گفت: مواد مخدر تاثیرات منفی بر جامعه می گذارد. .

وی افزود: تولید و تجارت موادمخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی موضوعی بسیار نگران کننده در بین کشورهاست و مبارزه با آن برای جلوگیری از گسترش آثار زیانبار آن امری ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با مواد مخدر هزینه های زیادی برای جلوگیری از گسترش این پدیده در جهان پرداخت کرده است و ایران نیازمند حمایت مردم ایران است. دولت. جامعه جهانی.

کامرانی گفت: مبارزه با تولید، قاچاق و توزیع انواع مواد مخدر نیازمند بازنگری و بازنگری جدی برای رسیدن به هدف است. نیاز به انجام تحقیقات علمی در زمینه کنترل مواد مخدر با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آگاهی از خطرات مواد مخدر از جمله مواد مخدر صنعتی برای پیشگیری از این پدیده مخرب نیروی انسانی ضروری است.

کامرانی تاکید کرد: تبیین آسیب های مصرف مواد مخدر برای خانواده ها با استفاده از توان رادیو، رسانه، شبکه های اجتماعی و اینترنت باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: ایجاد فضای مساعد برای کار، گذراندن مناسب اوقات فراغت جوانان و ایجاد محیطی سالم و شاداب در پیشگیری از اعتیاد جوانان به مواد مخدر موثر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آموزش های لازم در خصوص مضرات مواد مخدر به مدارس و دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

کامرانی درباره تقویت نیروی انتظامی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: پلیس اعم از پلیس مبارزه با مواد مخدر، نیروی دریایی و مرزبانی نیازمند حمایت های ویژه از نظر بودجه، نیروی انسانی و تجهیزات بوده و از همه توانمندی ها برخوردار است. باید از این قدرت برای تقویت استفاده کرد.

در «هفته مواد مخدر» پیش رو، دستاوردهای موثر در مبارزه با این پدیده، پیشگیری و آگاهی بخشی در آیماگ در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آیماگ قرار خواهد گرفت. . “جا داده خواهد شد.