بر اساس تحقیقات ، مزایای کلاژن دریایی


مکمل کلاژن در سال های اخیر بسیار محبوب شده است ، به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری. شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که آیا واقعا با هیاهو سروکار دارد؟ در مورد کلاژن دریایی ، که عمدتا از کلاژن نوع 1 تشکیل شده است ، مطمئناً مطالعات قابل توجهی وجود دارد.

طبق تحقیقات انجام شده ، برخی از مزایای باورنکردنی که کلاژن دریایی می تواند به شما بدهد عبارتند از:

نوشتن

این مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، اثرات یک پپتید کلاژن فعال فعال (VERISOL®) را بر ایجاد چین و چروک چشم و تحریک بیوسنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست بررسی کرد. چین و چروک در همه داوطلبان قبل از شروع درمان ارزیابی شد. نتایج نشان داد که استفاده خوراکی از پپتیدهای کلاژن فعال فعال ، تولید چین و چروک را کاهش داده و تأثیر مفیدی بر پوست دارد.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور ، کنترل شده با دارونما ، ایمنی و کارایی کلاژن دریایی هیدرولیز شده (Vinh Wellness Collagen، VWC) را بر جنبه های سلامت و کیفیت پوست در زنان 45 تا 60 سال ارزیابی کرد. در هفته 12 ، شرکت کنندگان در گروه VWC افزایش درصد بیشتری در نمرات کلی پوست (9)) و چین و چروک (15)) ، قابلیت ارتجاعی (23)) ، هیدراتاسیون (14)) ، سبکی (22)) و قاطعیت ( 25٪) نمره در مقابل دارونما. نتایج این مطالعه از استفاده از کلاژن هیدرولیز شده مشتق شده از ماهی برای بهبود سلامت پوست در جمعیت سالمند حمایت می کند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی خاص پپتیدهای کلاژن فعال زیستی باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوستی می شود. فارماکولوژی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Lewis ED ، Zakaria N ، Pelipyagina T ، Guthrie N. یک مطالعه تصادفی ، سه سو کور ، کنترل شده با دارونما ، موازی برای ارزیابی اثر کلاژن دریایی آب شیرین بر چین و چروک و قابلیت ارتجاعی پوست. مجله پوست و مو. 2021 مارس ؛ 20 (3): 825-834.

خاصیت ارتجاعی پوست

در این کارآزمایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، 69 زن 35 تا 55 ساله تصادفی شدند و یک بار در روز به مدت 8 هفته پپتیدهای کلاژن یا دارونما دریافت کردند. نتایج نشان داد که خاصیت ارتجاعی پوست در هر دو گروه کلاژن بیشتر از گروه دارونما بود ، در حالی که رطوبت پوست نیز در هر دو گروه بهبود یافت. این نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن می توانند تأثیر مفیدی بر فیزیولوژی پوست داشته باشند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی خاص پپتیدهای کلاژن فعال زیستی باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوستی می شود. فارماکولوژی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

ضد پیری

کاهش کلاژن کلاژن مشخصه پیری پوست است. هیدرولیز کلاژن دریایی برای پوست انسان ضد پیری است. مطالعات نشان می دهد که کشش پوست در گروهی از زنان 35 تا 55 ساله پس از مصرف کلاژن دریایی بهبود یافته است.

منابع:

  • Varani J ، Dame M ، Rittie L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش کاهش کلاژن در پوست سالمندی: نقش تغییرات وابسته به سن در عملکرد فیبروبلاست ها و اختلال در تحریک مکانیکی. مجله آسیب شناسی آمریکا. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی خاص پپتیدهای کلاژن فعال زیستی ، چین و چروک های پوست را کاهش داده و سنتز ماتریس پوستی را افزایش می دهد. فارماکولوژی و فیزیولوژی پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

پوست خوب

رسوب کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد و حتی بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرد. تحقیقات تأثیر مصرف روزانه پپتید کلاژن بر آسیب پوست ناشی از تابش مکرر اشعه ماوراء بنفش از خورشید را ارزیابی می کند. پپتیدهای کلاژن سرکوب شده باعث کاهش هیدراتاسیون پوست ، هیپرپلازی و کلاژن نوع 1. نتایج نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم آسیب و پیری پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش مفید هستند.

منابع:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات مصرف کلاژن پپتید بر آسیب پوست ناشی از UV-B. علوم زیستی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

هیدراتاسیون پوست

یک مطالعه تأثیر کلاژن هیدرولیز شده بر هیدراتاسیون پوست 20 زن سالم ژاپنی را مورد مقایسه قرار داد و نتایج را با گروه دارونما 19 تایی مقایسه کرد. پس از 60 روز ، افزایش هیدراتاسیون پوست در گروه مصرف کننده پپتیدهای کلاژن در مقایسه با گروه دارونما مشاهده شد. یک مطالعه دیگر بهبود وضعیت پوست زنان را پس از خوردن پپتیدهای کلاژن دریایی به مدت 6 هفته نشان داد.

سایر مطالعات نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن ماهی ، رطوبت و رطوبت پوست را در 8 هفته 12 درصد افزایش می دهد.

منابع:

  • Sumida E ، Hirota A ، Kuwaba K. اثرات مصرف کلاژن پپتید خوراکی بر هیدراتاسیون پوست و داده های بیوشیمیایی خون. J Nutr Food 2004؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثرات بالینی هیدرولیزات کلاژن نوع I ماهی بر خواص پوست. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Asserin J ، Lati E ، Shioya T ، Prawitt J. تأثیر مکمل پپتید کلاژن خوراکی بر رطوبت پوست و شبکه کلاژن پوست: شواهدی از مدلهای ex vivo و آزمایشات بالینی تصادفی کنترل شده. مجله پوست و مو. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.

دیدگاهتان را بنویسید