بلینکن با بنت تلفنی درباره انحلال کنست و درگیری با ایران صحبت کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه با «نفتالی بنت» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی تلفنی گفت وگو کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: «بلینکن با بنت درباره انحلال کنست صحبت کرد. “بلینکن بر احترام به روند دموکراتیک تاکید می کند.”

وی با تاکید بر “تعهد قوی” واشنگتن به یک رابطه استراتژیک قوی با تل آویو گفت: “ما نگران نفوذ وحشیانه ایران در منطقه هستیم.”

در بیانیه آمده است: «بلینکن مشتاق ادامه همکاری نزدیک بر روی مسائل منطقه ای و جهانی است و بایدن مشتاقانه منتظر دیدار ماه آینده از اسرائیل است.

بلینکن پیش از این سه شنبه شب با وزیر خارجه اسرائیل، جایر لاپید، تلفنی صحبت کرده بود.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد: «بلینکن با لاپید درباره انحلال کنست صحبت کرد. بلینکن تاکید کرد که ما به روند دموکراتیک احترام می گذاریم و به یک رابطه استراتژیک قوی بین ایالات متحده و اسرائیل متعهد هستیم. وزیر امور خارجه بر لزوم ادامه همکاری نزدیک در مورد مسائل منطقه ای و جهانی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که پرزیدنت بایدن مشتاقانه منتظر سفر ماه آینده خود به اسرائیل است.

بایدن همچنین به لاپید بلینکن گفت که سفر بعدی او به عربستان سعودی و فلسطین اشغالی تاثیر زیادی بر منطقه غرب آسیا خواهد داشت.

رویترز به نقل از وی گفت: این سفر تاثیر قابل توجهی بر منطقه و درگیری با ایران خواهد داشت و همچنین فرصتی بزرگ برای بهبود قابل توجه ثبات و امنیت منطقه خواهد بود.

توماس نایدس سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی گفته است که با وجود بحران تل آویو، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد ماه آینده از این منطقه بازدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ خ
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید