بهانه جویی و بی تفاوتی مانع از حل مشکلات موجود می شود


به گزارش خبرگزاری فارس، اقلیدس; حجت الاسلام مجید گشل در خطبه امروز نماز سیاسی جمعه شهرستان با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: فراز و نشیب های مختلف، فرهنگ جهاد، بسیج ما را نجات داد، امسال باید هفته بسیج را بهتر برگزار کنیم. از سالهای قبل..

وی ادامه داد: اردوهای بسیج، کلیساها، مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز فرهنگی باید در هفته بسیج کاری متفاوت، بهتر و شایسته انجام دهند.

ائمه جماعت ما در امام جمعه اکلی بر ضرورت بصیرت افزایی در مساجد تاکید کردند: همه مسئولین تبیین جهاد در بسیج دانش آموزی، مدارس و دانشگاه ها باید پر رنگ باشند.

حجت الاسلام گشول بسیجی خواستار تجلیل از بسیجیان نمونه و ممتاز در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین خانواده های معظم شهدا شده است و می گوید: کمال و رشد از نعمت های خداوند متعال است. اخلاص باید مواظب باشیم تا قدم هایی که برمی داریم مورد رضایت خداوند قرار گیرد و ما را به پروردگار نزدیک کند و چیزی جز رویگردانی نیست.

تغییر فرهنگی منوط به توجه ویژه در مدارس است

خطیب جمعه اقلیدسی در ادامه تحول فرهنگی را در گرو توجه ویژه به مدارس دانست و گفت: مدارس منشأ تحول و رشد اجتماعی هستند و به همین دلیل باید با ارتباط و تعامل مستمر با جوانان و جوانان رشد فرهنگی ایجاد کرد. شک ذهنی آنها..

وی از مدارس به عنوان بهترین عرصه جهاد نام برد و افزود: بزرگترین و جامع ترین نهاد آموزشی مدرسه و آموزش و پرورش است که باید برای برنامه های بزرگ فرهنگی از آن استفاده بهینه کرد.

ضرورت شناخت مبانی فکری طلاب و جوانان در تفسیر جهاد

قوشول استعدادهای علمی، فرهنگی و ورزشی و نخبگان مدرسه را ظرفیت های بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط نزدیک با جوانان و دانش آموزان و شناخت بنیان های فکری آنان از ابزارهای مهم تبیین جهاد عصر حاضر است.

امام جمعه به اقلیدس یادآوری کرد; صبر و حوصله در شنیدن شبهات و مشکلات و پاسخ به آنها بسیار مؤثر است، همچنان که از روش های خطبه ها و تبیین انبیای الهی در قرآن استفاده شده است.

به گفته وی؛ ایجاد فضای فرهنگی و ایجاد انگیزه برای حمایت از مسائل فرهنگی و معنوی باید بیش از گذشته تقویت شود.

خطیب جمعه اکلی خاطرنشان کرد: ستاد نماز جمعه متشکل، متشکل و گسترده با اقشار، گروه ها، گروه ها، هیئات مذهبی، شوراها، مدارس، دانشگاه ها، مبلغان، فعالان فرهنگی، تشکل ها، نهادها، نخبگان، طبیعی و غیره است. یک رابطه. شخص حقوقی این امر می تواند زمینه ساز بیشترین جذابیت برای نماز جمعه، افزایش کیفیت نماز جمعه و مشارکت جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی باشد.

نقش و دستور کار دشمن خارجی در اغتشاشات اخیر

حجت الاسلام گوشل در بخشی دیگر از سخنان امروز خود با اشاره به اتفاقات اخیر کشور خاطرنشان کرد: بررسی اقدامات مضر دشمنان در ناآرامی های اخیر نشان می دهد که نقشه دشمن تبدیل ایران به سوریه است.

وی خاطرنشان کرد: اغتشاشات و اقدامات تروریستی امسال با هدف تضعیف نیروهای امنیتی و بدنام کردن نیروی پلیس و ایجاد هرج و مرج بیشتر در کشور و عدم مدیریت بحران ها و ناآرامی ها صورت می گیرد. تظاهرات مدت‌هاست که ادامه دارد، ممکن است در سوریه اینگونه باشد و رهبری از دست دولت سوریه گم شده باشد.

وی در ادامه گفت: حوادث تروریستی در ایذه و اصفهان، اعتراف دشمنان به مسلح کردن گروه های تروریستی و پذیرش مسئولیت گروه های تروریستی مانند داعش در کشتار مظلوم امنیت دشمن است.

امام جمعه اکلی از همه آحاد مردم خواست در عرصه جنگ رسانه ای هوشیار و بردبار باشند و تحت تاثیر شگردهای شوم و هدفمند دشمن قرار نگیرند و به درخواست های پنهان ضد انقلاب که دام و دام هستند بی اعتنا باشند.
انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید