بهترین تورهای شیراز در مهر و آبان ۱۴۰۱ + آژانس های معتبر


شیراز شهری با تاریخی کهن است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می کند. این شهر شامل چندین معماری دوره تاریخی و آثار ارزشمند است. تعدادی از حکومت‌های باستانی تا دوره زندیه و قاجار را دوران شکوفایی هنر شیراز می‌دانند. امروزه بسیاری از آژانس های گردشگری در بسیاری از روزهای سال سفر به شیراز را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

کماپرس در ادامه به معرفی چند جاذبه گردشگری و آژانس های مسافرتی شیراز می پردازد.

مسجد نصیرالملک

*مسجد نصیرالملک در مرکز شهر قرار دارد. این بنا به معبد صورتی نیز معروف است. قاب های چوبی پنجره های بزرگ این معبد با شیشه های رنگی تزئین شده است. نور خورشید از این پنجره ها زیبایی فوق العاده ای بر روی کاشی های سقف، دیوارها و فرش های کف بالا ایجاد می کند.

مسجد نصیرالملک-کماپرس

نقش رستم

* محوطه باستانی نگسه رستم در حدود پنجاه کیلومتری شمال شیراز و در نزدیکی تخت جمشید قرار دارد. این مجموعه نزدیک به دو هزار و پانصد سال قدمت دارد. مقبره چهار پادشاه هخامنشی به شکل صلیب بر ازاره کوه حک شده است. در دوره ساسانیان قسمت پایینی صخره با نقش‌هایی زنده از غم‌ها و پیروزی‌های پادشاهان این سلسله اضافه شد.

* در گوشه دیگر دشت نزدیک نقش رستم، کعبه زرتشتیان، بنای سنگی مکعبی شکل قرار دارد.

نقش رستم کماپرس

ارگ کریم خان

* این قلعه توسط کریم خان بنیانگذار سلسله زند ساخته شده است. ارگ کریم خان در مرکز شهر شیراز و در شمال میدان شهرداری قرار دارد.

* این قلعه یکی از بناهای مهم در زمان کریم خان زند به شمار می رود. قلعه کریم خان مستطیل شکل با دیوارهای بلند و چهار برج مدور در چهار طرف حیاط است.

ارگ کریم خان-کماپرس

باغ ارم

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز، باغ تاریخی ارم است. امروزه عمارت و محوطه وسیع آن بخشی از باغ گیاه شناسی دانشگاه شیراز است. در این باغ گیاهان، گل ها و درختان زیادی از جمله سرو معروف شیراز می روید.

* این مجموعه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این باغ مجموعه ای فوق العاده از استخرها، نهرهای گلدانی و عمارت های دلپذیر است.

باغ ارم-کاماپرس

آژانس مسافرتی

* آژانس صفرمی سفری به شیراز در هفته آخر مهر ۱۴۰۱ تقدیم می کند. این تور از تهران و رزرو آنلاین پرواز و هتل در سایت سفرمی امکان پذیر است.

* جزئیات پرواز و انواع هواپیماهای منتخب در سایت سفرمی قرار گرفته است. تورهای شهرهای دیگر را می توان در سایت جستجو و پیگیری کرد.

آژانس مسافرتی نهال گشت

* این آژانس سفرهای گردشگری از تهران و بسیاری از شهرها را برگزار می کند. این شرکت بسته های ارزان قیمت و لوکس را به مسافران ارائه می دهد.

* تور شیرازگردی نهال گشت به صورت مستمر برگزار می شود. در سایت نهال گشت لیست قیمت تور شیراز به تفکیک نوع هتل، مسافرت هوایی و زمینی و … توضیح داده شده است. برای برخی از سفرها، صدابردار شرایط هتل ها و امکانات سفر را توضیح می دهد.

آژانس مسافرتی بادبادک

* کایت سیستم رزرو تورهای داخلی، بین المللی و طبیعت گردی است.

*تورهای تهران و مشهد به شیراز در سایت آژانس مسافرتی شیراز ارائه شده است. پرداخت این سفرها به صورت اقساطی امکان پذیر است. ۲۰ درصد کل مبلغ به صورت پیش پرداخت و مابقی به صورت اقساطی پرداخت می شود. این تورها شامل اقامت در هتل و بلیط رفت و برگشت می باشد.

سفر به شیراز-کماپرس

شرکت خدمات مسافرتی ندابل آسمان

*نادا بال آسمان برگزار کننده انواع تورهای داخلی و خارجی است. این شرکت با هواپیما یا قطار سفر می کند.

*تورهای شیراز در لیست تورهای این شرکت قرار دارد. سفر با قطار یا هوایی است. مسافران را می توان در مورد شرایط سفر، تمیزی هتل، کیفیت غذا و غیره بررسی کرد.

آژانس مسافرتی فراگست

* فراگست برگزار کننده تورهای شیرازگردی در فصل پاییز است. بخش هایی از این تورها اغلب رایگان هستند.

*بسته به نوع سفر دو نوع سفر رایگان ارائه می شود. تورهای ویژه را می توان با پرداخت هزینه درخواست کرد.

نویسنده: افروز العباسیان

انتهای پیام

مربوط به: مسافرت رفتنفراگستبادبادکبهشت ندبالنصب و راه اندازی

برای دسترسی سریعتر: