بهترین راه برای کاهش استفاده از خودرو


با افزایش قیمت بنزین در سال های اخیر، بسیاری از رانندگان برای صرفه جویی در هزینه به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف گاز هستند.

اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید تا سریعتر اخبار داغ روز را دریافت کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کماپپرس، کاهش مصرف سوخت برای اکثر دارندگان وسایل نقلیه موضوعی مهم است و تنها راه حل خرید خودرویی با مصرف سوخت کم محسوب می شود. اما مهمتر از آن راهکارهای دیگری برای کاهش مصرف سوخت وجود دارد که در ادامه این مقاله به طور مختصر توضیح داده خواهد شد.

راهکاری برای کاهش مصرف سوخت خودرو

به منظور بهبود عملکرد موتور خودرو ضمن کاهش مصرف سوخت، بازرسی فنی و تنظیم موتور خودرو با توجه به نوع و کاربری خودرو در زمان مناسب انجام شود.

اگر فیلتر هوای خودرو کثیف باشد، هوای کمتری وارد خودرو می شود، جرقه خودرو ناقص است و راننده برای حرکت دادن خودرو، پدال را با شدت بیشتری فشار می دهد. یکی از راه های کاهش مصرف سوخت تعویض به موقع فیلتر هوا است.

رانندگان باید از حمل بارهای سنگین یا استفاده از بند چمدان خودداری کنند تا از وارد آمدن فشار به گیربکس و اجزای خودرو خودداری کنند، زیرا اضافه کردن وزن اضافی به خودرو باعث افزایش مصرف سوخت می شود. و از مصرف بیش از حد سوخت خودداری کنید..

گاهی رانندگان هنگام رانندگی با سرعت بالا کولر را روشن می کنند و شیشه ها را پایین می آورند که باعث افزایش مصرف سوخت می شود. دارندگان وسایل نقلیه می توانند با روشن کردن کولر مصرف سوخت را در سرعت های بالا کاهش دهند، اما برای جلوگیری از مصرف زیاد سوخت، هنگام سربالایی شیشه ها را پایین نیاورند و کولر را خاموش کنند.

توجه و تنظیم لاستیک خودرو راه حل کاهش مصرف سوخت است.

موضوع مهم دیگر برای کاهش مصرف، استفاده صحیح از سوخت خودرو است که برای افزایش عمر خودروها و کاهش آلایندگی شهری حائز اهمیت است. همچنین استفاده از روغن موتور مناسب و تعویض روغن موتور در زمان مشخص شده باعث افزایش راندمان خودرو و کاهش مصرف سوخت می شود.

اگر به درستی رانندگی کنید، می توانید مصرف سوخت را تا ۲۵ درصد کاهش دهید.

کاتالیزورها وظیفه جذب آلاینده های داخل خودرو را بر عهده دارند و دو تا سه سال عمر می کنند. رانندگان برای صرفه جویی در مصرف سوخت این قطعه مربوط به استفاده از خودرو را در زمان مشخص شده تعویض کنند.

رانندگانی هستند که این موضع را اتخاذ می کنند که نباید خودروی خود را در توقف های کوتاه خاموش کنند زیرا این باور نادرست بر مصرف سوخت و فرسودگی خودرو تأثیر می گذارد. دارندگان وسایل نقلیه باید خودروهای خود را خاموش کنند تا مصرف سوخت در هنگام پارک بیش از ۲ دقیقه کاهش یابد.

استفاده از یک دنده مناسب با سرعت که به موتور فشار وارد نمی کند، مصرف سوخت را نیز کاهش می دهد. به عنوان مثال، راننده ای که با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت با دنده ۵ رانندگی می کند، ۲۵ درصد سوخت کمتری نسبت به دنده ۳ مصرف می کند. همچنین رانندگی با گاز نرم و پرهیز از ترمزهای شدید باعث کاهش مصرف سوخت و حفظ سلامت لاستیک های شما می شود.

هر خودرو اگزوز استاندارد خود را دارد و این قسمت باید برای استفاده صحیح از سوخت در خودرو مناسب باشد. البته برخی به اشتباه معتقدند هر چه اگزوز بزرگتر باشد بهتر است و در صورت عدم انتخاب سایز استاندارد مصرف سوخت شما افزایش می یابد.

توقف طولانی مدت به خصوص در تابستان باعث تبخیر بنزین می شود. بهتر است رانندگان خودروهای خود را در مناطق سرپوشیده پارک کنند تا مصرف سوخت افزایش نیابد.

یکی دیگر از موارد مهم در کاهش مصرف سوخت خودرو تعویض شمع ها و سیم ها در زمان مشخص شده است تا احتراق موتور خودرو به خوبی پیش رفته و مصرف سوخت به حداقل برسد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: