بورس امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱/ علت صعود مجدد شاخص کل چیست؟


امروز شاخص کل بورس ۲۴ هزار و ۹۱۸ واحد نسبت به روز گذشته افزایش پیدا کرد و به مرز یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۴۹ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز در مقایسه با دیروز ۹ هزار و ۵۴۰ واحد بالا رفت و در محدوده ۴۳۸ هزار و ۴۰۹ واحدی قرار گرفت. به نظر صعود نرخ دلار باعث ادامه صعود بازار بورس شده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار بورس، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، امروز نمادهای «فولاد»، «وغدیر» و «شستا» بیشترین اثر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. در روز جاری ارزش معاملات کل بازار سهام ۹ هزار و ۳۱ میلیارد تومان شد. امروز هم حقیقی‌ها نقش زیادی در معاملات بورس داشتند و از جانب آن‌ها ۲۷۰ میلیارد تومان پول وارد بازار سرمایه شد. گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به همراه بیمه ملت بیشترین میزان ورود پول حقیقی را تجربه کردند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

بازار بورس همچنان صعودی خواهد ماند؟

وضعیت بورس در هفته جاری متعادل بود. برخی از کارشناسان معتقدند که این تعادل تحت یک شرایط ویژه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد. این گروه از کارشناسان معتقدند اگر نرخ دلار کنترل شود، بورس هفته آینده وارد فاز اصلاحی خواهد شد. ولی در صورتی که این اتفاق روی ندهد، روند صعودی این بازار ادامه پیدا خواهد کرد.

تعداد کارشناسان بازار سرمایه رشد امروز بورس را در افزایش قیمت دلار می‌بینند. در این باره مسعود میرزا باقری، کارشناس بازار بورس، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین بیان کرده که تغییرات ایجاد شده در پرداخت یارانه و شروع اصلاحات اقتصادی به نوعی نشان دهنده عدم توافق برجام در کوتاه مدت است. رشد نرخ دلار امروز این موضوع را تایید کرد.

اطلاعات عمومی:

مطالبی درباره سهم وغدیر

نماد وغدیر در بازار اول، تابلوی اصلی، بورس متعلق به هلدینگ سرمایه گذاری غدیر است.

در حال حاضر ارزش بازاری این سهام به ۱۰۵ هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان می‌رسد. موسسه صندوق بازنشستگی، وظیفه، از کار افتادگی و پس انداز کارکنان بانک‌ها، بازنشستگی نیروهای مسلح و سرمایه گذاری تجاری شستان، سهامی خاص، سهامداران عمده این مجموعه هستند.

انتهای پیام

مرتبط با : سازمان بورس

برای دسترسی سریع‌تر: