بورس ۱۵ آگوست ۱۴۰۱ / بالاخره پول واقعی وارد بورس شد


بازار سهام این هفته را با شروعی صعودی و با افزایش چشمگیر آغاز کرد. شاخص کل بورس امروز نسبت به سه روز قبل ۱۱ هزار و ۵۶۳ واحد افزایش یافت و به یک میلیون و ۴۴۸ هزار و ۹۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۶ هزار و ۸۷ واحد افزایش نسبت به چهارشنبه گذشته به ۳۹۰ هزار و ۱۴۲ واحد رسید.

اینستاگرام Kamapress را دنبال کنید تا اخبار داغ بورس را سریعتر دریافت کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کامپرس، مجموع معاملات امروز بازار سهام ۱۴۴ هزار و ۷۶۲ میلیارد تومان است. نمادهای «فامیلی»، «وبملت» و «شستا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس امروز داشتند. امروز، انتقال خالص مالکیت قانونی به بازار واقعی مثبت است و ۱۸۵ میلیارد تن پول واقعی به این بخش سرازیر شده است. بیشترین جریان پول واقعی مربوط به سهام شرکت پویا زرکان آق دره «فاذر» بود. پس از آن، سهام «وبملت» و «تاسیکو» بیشترین جریان نقدی را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته کارشناسان، افزایش ناگهانی شاخص کل بورس ناشی از سیگنال مثبت مذاکرات برجام است. علی باقریکانی، مذاکره کننده ارشد ایران در ۲۱ مرداد به وین رفت و ظرف ۳ روز با مقامات بسیاری از کشورهای شرکت کننده در توافقنامه همکاری دیدار کرد. به گفته کارشناسان این سفرها و معاملات سیگنال مثبتی برای بورس است.

اطلاعات کلی:

درباره تامین مالی از بانک ملت بیشتر بدانید

شرکت تامین سرمایه بانک ملت در بازار اول، زیرمجموعه بورس با نماد «تملت» واقع شده است. اکنون ارزش بازار این سهم به ۵ هزار و ۱۴۹ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان می رسد. شرکت هایی مانند گروه مالی ملت، سهام عام، مدیریت سرمایه آتی، سهام خصوصی، صندوق سرمایه گذاری انحصاری بازار ملت، صندوق سرمایه گذاری اوج ملت و تدبیرگران بهساز ملت، سهام خصوصی بیشترین سهم تملت را در اختیار دارند.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: