بورس ۲۹ شهریور ۱۴۰۱/ نزول شاخص کل گام به گام ادامه دارد.


بورس دوباره وارد کانال نزولی شده و از کانال ۱.۴ میلیون واحدی فاصله بیشتری دارد. در حال حاضر شاخص کل بورس با ۱۷۰۲ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳۹۰۷۳۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۲ هزار و ۵۴۴ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۴۰ هزار و ۳۲۵ واحد رسید.

اینستاگرام Kamapress را دنبال کنید تا اخبار داغ بورس را سریعتر دریافت کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کماپرس، مجموع معاملات امروز بورس ۱۰ هزار و ۷۹۷ میلیارد تومان است. امروز نمادهای «فارس»، «میدکو» و «کهشتی» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. قیمت خالص تغییر به مالکیت قانونی املاک در بازار امروز دوباره منفی شد و ۲۴۵ میلیارد تن پول واقعی از این بخش خارج شد. بیشترین خروج پول واقعی مربوط به سهام بانک های «وپاسار» و پاسارگاد بود. پس از آن نمادهای «بپس» و «هشتی» بیشترین پول را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

اکثر معامله گران معتقدند یکی از دلایل تداوم کاهش شاخص کل بورس، افزایش نرخ وام بین بانکی بوده است. البته برخی تحلیلگران بر این باورند که عوامل دیگری مانند عدم قطعیت در مورد برجام و اخبار منفی در این زمینه باعث کاهش مجدد شاخص کل شده است. به گفته این گروه از تحلیلگران، در واقع نرخ بین بانکی نشانه ریزش بورس است نه علت این کاهش.

اطلاعات کلی:

میزان بخشش را بدانید

یک شرکت فرآورده های نسوز ایرانی با نماد «کفرا» در بازار دوم بورس عرضه می شود. در حال حاضر ارزش بازار این سهام ۱۴۱۴ میلیارد تن است. شرکت سرمایه گذاری صدر تامین مالک اکثریت سهام شرکت نسوز ایران، یک شرکت سهامی عام و یک شخص حقیقی است.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: