بورس ۳۱ مرداد ۱۴۰۱/ وضعیت بورس در آخرین روز این ماه چگونه بود؟


شاخص کل بورس با ۵۴۱۶ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و ۴۲۴ هزار واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن با ۷۷۱ افزایش نسبت به دیروز به عدد ۳۹۷ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ سهام اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مجموع معاملات امروز بورس به ۱۴۴ هزار و ۸۳۷ میلیارد تومان رسید. نمادهای «کگل»، «فولاد» و «کچاد» امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش خالص انتقال مالک قانونی به بازار واقعی امروز منفی شد و ۲۳۵ میلیارد پول واقعی از این بخش خارج شد. بیشترین خروج پول واقعی از بورس در روز جاری مربوط به سهام شرکت عصر نوین های وب «های وب» بود. پس از آن نمادهای «فولاد» و «خساپا» بیشترین پول را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته برخی تحلیلگران، مشکل کنونی بورس فقط مذاکرات برجام یا کمبود نقدینگی در بازار نیست. اما اقتصاد تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد و این عوامل به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر وضعیت بازار تأثیر می گذارد. اگر مسئولان بتوانند به وعده خود مبنی بر بهبود بازار سهام عمل کنند و به نوعی اعتماد سهامداران را تقویت کنند، مطمئناً این صنعت دوباره باز خواهد گشت. البته موضوعاتی مانند ثبات دلار آمریکا و شفاف سازی NDC به ادامه روند صعودی بورس کمک می کند.

اطلاعات کلی:

درباره مشارکت های تارود بیشتر بدانید

شرکت سرمایه گذاری مسکن راه زاینده در بازار اول بورس با نماد ترود درج شده است. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به ۳۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می رسد. اکثریت سهام ترود متعلق به شرکت سهامی گروه سرمایه گذاری مسکن و شرکت سهامی مالی بانک مسکن است.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: