بورل: اروپا زمستان سختی را پیش رو دارد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه هشدار داد که ماه های آینده ماه های تعیین کننده ای برای اتحادیه اروپا خواهد بود.

وی طی سخنانی گفت: زمستان سختی را پیش رو داریم و شش ماه آینده تعیین کننده خواهد بود.

یک مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: اگر از بحران جان سالم به در ببریم، وحدت را حفظ کنیم و تعادل نظامی را حفظ کنیم، تا بهار در وضعیت بسیار بهتری خواهیم بود.

بورل گفت: پوتین انتظار نداشت روسیه پس از شش ماه جنگ در این وضعیت قرار گیرد.

یک مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تاثیر تحریم ها بر اقتصاد روسیه به ویژه در بخش فناوری پیشرفته در ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

و دیروز، ماگدالنا اندرسون، نخست وزیر سوئد هشدار داد: “ممکن است با زمستان سختی روبرو شویم و اگر اقدامی نکنیم، هرج و مرج خطرناکی در شمال اروپا و کشورهای بالتیک به وجود خواهد آمد.”

چندی بعد، فردی فاسلر، رئیس پلیس سوئیس، هشدار داد که در صورت کمبود برق در زمستان آینده، شهروندان می توانند در سوئیس شورش کنند.

رئیس‌جمهور اوکراین هشدار داده است که روسیه در حال برنامه‌ریزی ضربه‌ای مهلک به عرضه انرژی اروپا در زمستان امسال است.

روزنامه میرور روز یکشنبه گزارش داد که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین هشدار داده است که روسیه در حال آماده سازی یک حمله قاطع به منابع انرژی در سراسر اروپا در زمستان امسال است.

او می گوید که پاسخ کلیدی به آن باید دو چیز باشد. اول همبستگی و اتحاد در دفاع از خود و دوم افزایش فشار بر روسیه. زلنسکی گفت که روسیه در تلاش است تا فشار بر عرضه انرژی اروپا را بیشتر کند. او می خواهد کل اروپا، هر کشوری را تضعیف کند.

انتهای پیام/.
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید