بوشهر ۸ هزار میلیارد مالیات وصول می کند / کارتخوان ها می خوانند


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدجواد رستمی رئیس سازمان امور مالیاتی استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ ۸ هزار میلیارد تن مالیات در بوشهر وصول شد که ۵ هزار میلیارد تن آن از محل مالیات و عوارض بوده است. منابع اضافی، سه هزار میلیارد از منابع مالیاتی مستقیم، سه هزار میلیارد و ۱۸۰ میلیارد از اشخاص حقیقی، ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد از تجار و منابع بازار بوده است.

وی با بیان اینکه درآمد مالیاتی امسال حدود ۱۳ هزار میلیارد دلار پیش بینی شده است، گفت: افزایش سهم بوشهر و کشور به دلیل افزایش نرخ مالیات در قانون بودجه است، اما بر فشارها تأثیر می گذارد. نباید روی فرد باشد.»

رستمی تاکید کرد: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه تا پایان خرداد ماه است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر درباره تراکنش کارتخوان مودیان گفت: قبلاً محاسبه مالیات بر اساس سوابق مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی انجام می شد اما بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ موظفیم از اطلاعات حساب خود استفاده کنیم. .

رستمی گفت: مبنای محاسبات ما خرید و فروش است و به دلیل اینکه این فروش ها گاها زیاد است، بسیاری از مودیان از کارتخوان ها به روش های مختلف غیرتجاری استفاده می کنند، بنابراین دستورالعملی برای رسیدگی به این موارد تهیه کرده ایم. اخذ مالیات عادلانه و عینی از مالیات دهندگان.

رستمی با تاکید بر اینکه مودیان نگران نرخ سود هستند، گفت: نرخ سود برای افرادی است که مدرک و اطلاعاتی ندارند اما ما مودیان متقاضی مالیات را بر اساس درآمد و هزینه آنها تعیین می کنیم.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ کمتر از یک درصد از کل درآمد مالیاتی بوشهر از بنگاه های اقتصادی بوده و ۹۰ درصد درآمد مالیاتی نیز از شرکت های بزرگی مانند صنعت پتروشیمی بوده است. بنابراین در بوشهر تنها یک شرکت پتروشیمی ۷۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند.

رستمی هشدار داد: در حال حاضر ۵۸ هزار پرونده مالیاتی واقعی در بوشهر وجود دارد.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید