بیانیه کمیته هماهنگی شیعیان عراق درباره وقایع این کشور – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومر، شورای هماهنگی شیعیان عراق نسبت به وقوع شورش در این کشور هشدار داد و مسئولیت کامل حفاظت و امنیت نهادهای دولتی و نمایندگی های دیپلماتیک را بر عهده عراق دانست. دولت.

در بیانیه کمیته هماهنگی شیعیان آمده است: پس از اقدامات عملی گروه های کمیته هماهنگی برای شروع تشکیل دولت و تصویب یک چهره ملی به اتفاق آرا، از روز گذشته تحرکات، تحریکات و درخواست های مشکوکی صورت گرفته است. ما در حال ایجاد هرج و مرج و ایجاد ناامنی هستیم.

در این بیانیه آمده است: حوادث عجولانه امروز، اجازه ورود معترضان به مناطق ویژه دولتی و حمله به مجلس نمایندگان و نهادهای قانونگذاری و کوتاهی مسئولان در انجام وظیفه، شبهات بسیاری را ایجاد می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: بنابراین مسئولیت کامل ایمنی و سلامت نهادهای دولتی، کارکنان، نمایندگان دیپلماتیک و اموال عمومی و خصوصی بر عهده دولت است.

کمیته هماهنگی شیعیان عراق نیز خواستار اقدام قاطع برای حفظ نظم و امنیت و جلوگیری از هرج و مرج و بی قانونی شد.

در این بیانیه، مردم عراق می خواهند هوشیارتر و مراقب باشند تا در دام دشمن نیفتند و با هر گونه ناآرامی که سوخت مردم و عراقی ها است، مبارزه کنند.

این جمله این است: ما با شما و در میان شما هستیم. نگرانی ما حفظ امنیت و سلامت مردم عراق است و تحت هیچ شرایطی شما را رها نمی کنیم و از شما می خواهیم در هر صورت هوشیار و هوشیار باشید.