بیمه سیل؛ تمام آنچه نیاز است بدانید


تغییرات اقلیمی و بارندگی های ناگهانی و شدید در مناطق مختلف ایران، مردم را بیشتر به فکر تدابیری برای جلوگیری از خسارت انداخته است. اخیرا بارندگی های شدید در گرم ترین فصل تابستان باعث آزار شهروندان شده و به همین دلیل فکرهای زیادی برای گرفتن بیمه سیل شده است.

اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید تا اخبار داغ بازار بیمه را سریعتر دریافت کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کامپرس، ایران در منطقه گرم و خشک جهان قرار دارد و بیشتر بارندگی های کشور با فصل سرد سال همراه است، اما اخیرا شگفتی های عجیبی در رابطه با الگوهای بارندگی و فصول سال در آن رخ داده است. که رخ می دهند. . پس از بارش های سیل آسا در چند سال اخیر در استان های شیراز و لرستان، عجیب ترین بارش های سیل آسا با تابستان امسال همراه شد و خسارات سنگینی را در استان های دماوند، فیروزکوه، جابان و سایر استان ها وارد کرد. برخی از نقاط کشور این بارندگی ها باعث تخریب بسیاری از باغ ها و تخریب ساختمان های مسکونی و تجاری در این منطقه شد. حتی در جریان سیل اخیر چندین نفر کشته و مفقود شدند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

هیچ سازمان یا فردی در این موقع از سال نمی توانست چنین سیلابی را پیش بینی کند، بنابراین تمهیدات لازم برای وقوع آن مهیا نبود. با توجه به سابقه روزافزون سیل های ناگهانی و شدید ایران، بیمه سیل تنها راه کاهش خسارات ناشی از این حادثه است. البته بیمه سیل مشروط به شرایطی است که در ادامه توضیح داده شده است.

مطالبات بیمه سیل چگونه پرداخت می شود؟

بیمه سیل زیر مجموعه بیمه آتش سوزی است و به طور مستقل وجود ندارد. بیمه سیل فقط اموال شهروندان اعم از منازل، مغازه ها و … را پوشش می دهد و خسارت جانی و مالی را پوشش نمی دهد. میزان حق بیمه سیل با در نظر گرفتن ساختار ساختمان مورد نظر، ارزش ساختمان، مبلمان و اموال و اموال موجود در ساختمان تعیین می شود. طبق قرارداد بیمه سیل، حق بیمه این بیمه ۱۰ درصد مبلغ خسارت می باشد.

بیمه سیل تنها خسارت ناشی از غرقابی، بارندگی مداوم، مناطق غیر قابل نفوذ اطراف، سدها و دیوارهای حائل آسیب دیده در مناطق سیل زده و غیره را پرداخت می کند. در واقع اگر کار تخلیه آب در منطقه مورد نظر مربوط به رانش زمین، فرونشست زمین، سیلاب زیرزمینی، جزر و مد یا ورود آب دریا باشد، خسارتی به بیمه شده پرداخت نمی شود.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: